Originální název: The Phantom of Manhattan

Euromedia Group (2016) 978-80-242-5380-0 176
BB art (2008) 978-80-7381-445-8 219
BB art (1999) 80-7257-073-0 239
BB art (1999) 80-7257-242-3 267

Fantom opery vrcholí napínavou scénou, v níž Fantom - jedna z nejzáhadnějších a nejromantičtějších postav, které kdy byly v literatuře vytvořeny - unese do labyrintu podzemních chodeb ztemnělé Pařížské opery Christinu, mladou operní pěvkyni, která je obětí jeho platonické lásky hraničící s posedlostí. Fantom je pronásledován Christininým snoubencem a krvežíznivým davem a mizí do temnot nejhlubších sklepení velké budovy, aby nebyl již nikdy spatřen. Opravdu nikdy...?
Mistrovský vypravěč Frederick Forsyth si Fantomův příběh vybírá pro jeden ze svých nanejvýš neočekávaných a brilantně promyšlených návratů do literatury a rozvíjí další Fantomovy osudy - zázračný únik z Francie do New Yorku, kde Fantom začíná nový a tajný život a postupně si vytváří své vlastní obrovské království nedozírného bohatství a moci, život, který stále z úkrytu sleduje, ale nikdy není spatřen.
Jakmile Fantom uskuteční jeden ze svých nejambicióznějších snů - vybudovat největší a nejúchvatnější operu na světe, pojme plán přilákat do New Yorku Christinu - z níž se stala slavná a uznávaná operní pěvkyně, aby zpívala hlavní roli v opeře, kterou zkomponoval sám Fantom. Příběh vrcholí scénou, v níž se mísí tragédie s triumfem a Fantom Manhattanu se stává skvostným a důmyslným pokračováním fantomovské legendy, na něž celý svět tak dlouho čekal. (Založil/a: MrVogler)

vladislaus
  14. 1. 2015, 7:02
Proč napsal Forsyth tento zbytečný blábol? Způsob psaní otřesný, vše se několikrát opakuje. Děj se dá sepsat na 4 stranách. Neuvěřitelný způsob zbohatnutí Fantoma, který přišel do USA bez prostředků.
Lomeril
  14. 2. 2012, 20:27
Pokračování výborného díla od výborného autora (byť jiného žánru) může dopadnout skvěle. To ovšem není příklad Fantoma Manhattanu. Jinak skvělý psycholog Forsyth se na konci vážně utnul (rozhodnutí Christinina syna) a vůbec, souhlasím s předchozím komentářem.
mysulka
  31. 5. 2011, 15:08
Od FF řadím subjektivně knihy do tří kategorií: 1.TOP (Boží pěst, Ďáblova alternativa, Spis Odessa, Den pro šakala, Mstitel), 2. SKVĚLÉ (Afghánec, Čtvrtý protokol, Ikona, Kvintet, Mistr klamu, Pastýř, Vyjednavač, Žádné stopy, Žoldáci) a 3. NORMÁLNÍ (Fantom Manhatanu). Podle mě je to pohříchu asi jediná slabší kniha kniha od FF. To je můj názor...
ČtenářH
  7. 2. 2016, 13:21
Přestože má kniha tak mizerné hodnocení, tak já musím říci, že se mi líbila. Sice tam zase byla hluchá místa, ale bylo jich méně a lépe se mi četla. Příběh mě zaujal a bavil jsem se skoro po celou dobu.
tomma
  25. 6. 2011, 19:06
Bezkonkurenčně nejhorší Forsythův román, který naplňuje pravidlo, že i mistr tesař se někdy utne. Až se vnucuje otázka, jestli tuhle ptákovinu opravdu Forsyth napsal.