Viking Vike a rudoocí rváči

Originální název: Vicke Viking lurar de rödögda

Albatros - 1995
ISBN: 80-00-00199-3

Albatros (1995) 80-00-00199-3 108

Volné pokračování příběhů malého hrdiny, které vyšly pod názvem Viking Vike.

Viking Vike, syn udatného náčelníka Halvara z Flaku, není sice po tatínkovi příliš statečný bojovník a ani se s nadšením nevrhá do dobrodružství a dobyvačných výprav tak, jak by se na náčelníkova syna slušelo. Otcovi bojoví druhové o něm dokonce tvrdí, že je líný, protože si vymýšlí všelijaké zlepšováky, aby nemusel pracovat, nebo že je zbabělý, protože nechce zbytečně riskovat život – svůj ani těch druhých. Když jde ale do tuhého a nikdo neví, jak dál, rádi se k Vikovu důvtipu a duchapřítomnosti utíkají. Jako třeba na výpravě do Anglie, kde padnou do rukou norským válečníkům vedených obávaným Krvavým Hjaltem… (Založil/a: Antonín)

Runer Jonsson Runer Jonsson
*29.06.1916 - †??.??.2006

dollyk
  30. 11. 2016, 9:08
Vzpomínám, že jako dítě mě ta knížka neskutečně bavila. V té samé době asi půl roku poté, co jsem to četl, šel v telce kreslený seriál. A jako mnohokrát poté jsem knížku ocenil lépe. Už tehdy v jedenácti jsem došel k poznání, že kniha je kamarád, kdežto televize jen letmá známost. A já byl vždycky spíše na hlubší vztahy.