Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sladkost života

75%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sladkost života Originální název: Die Süße des Lebens
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nejnovější vydání:
Host - 2010
ISBN: 978-80-7294-273-2
Počet stránek: 256
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 18x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2010) 978-80-7294-273-2 256

Před Vánocemi kdosi přejede hlavu starému muži. Mrtvého objeví jeho sedmiletá vnučka Katharina a od té chvíle nepromluví ani slovo. Psychiatr Raffael Horn, který se ujímá léčení dítěte, je proti své vůli vtažen do vyšetřování vraždy. Kriminální komisař Ludwig Kovacs vysedává na zasněžené zahrádce restaurace, popíjí pivo a v noci dalekohledem pozoruje hvězdy. "Násilné trestné činy, které se odehrávají na konci roku," komentuje Kovacs události, "přicházejí velmi nevhod." Mimo jiné narušují jeho erotické hrátky s majitelkou second-handu. Jakýsi psychopatický otec brutálně zmlátí jedenapůlroční dceru, benediktinský farář, který miluje běh na dlouhou trať, slyší hlasy, jež nemají s Bohem nic společného, pošťák v důchodu myslí na sebevraždu a jakási mladá maminka věří, že její novorozeně je ďábel. Psychogram tohoto maloměsta rozhodně není uklidňující - ale kdo z místních obyvatel byl oním nočním návštěvníkem, který spáchal tak strašný čin? (Založil/a: misssicccka)

(více)  
Paulus Hochgatterer Paulus Hochgatterer
*16.07.1961

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Martin Klíma
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 4. 2016, 21:05
Jedno velké knižní zklamání

Nevím, zda jsem tak okouzlen kvalitou nynější severské krimi literatury, ale tato kniha byla pro mě jedno velké zklamání. Přijde mi, jako kdybych vedle sebe postavil staré auto (tato kniha) a nablýskané nové Porsche (nynější severská krimi).

Nicméně nejprve o čem kniha vlastně je: Před Vánoci kdosi přejede hlavu starému muži. Mrtvého objeví jeho sedmiletá vnučka Katharina a od té chvíle nepromluví ani slovo. Psychiatr Raffael Horn, který se ujímá léčení dítěte, je proti své vůli vtažen do vyšetřování vraždy. Kriminální komisař Ludwig Kowacs vysedává na zasněžené zahrádce restaurace, popíjí pivo a v noci dalekohledem pozoruje hvězdy. „Násilné trestné činy, které se odehrávají na konci roku,“ komentuje Kovacs události, „přicházejí velmi nevhod.“ Mimo jiné narušují jeho erotické hrátky s majitelkou secondhandu. Jakýsi psychopatický otec brutálně zmlátí jedenapůlroční dceru, benediktinský farář, který miluje běh na dlouhou trať, slyší hlasy, jež nemají s Bohem nic společného, pošťák v důchodu myslí na sebevraždu a jakási mladá maminka věří, že její novorozeně je ďábel. Psychogram tohoto maloměsta rozhodně není uklidňující – ale kdo z místních obyvatel byl oním nočním návštěvníkem, který spáchal tak strašný čin?

Jakoby na této knize bylo vše špatně. Samotný děj mi přišel přinejmenším strašně nudný a plný zbytečných odboček. Co se zvráceností a podivností týče (přejetá hlava, brutální zmlácení dcery, farář, co slyší hlasy, myšlení na sebevraždu atd.) tak na můj vkus jich bylo až moc a jakoby ani do samotného příběhu nijak zvlášť nezapadaly. Pomalu jsem měl pocit, že dané maloměsto je celé jako jeden velký blázinec a že ony podivnosti jsou v ději jen na upoutání pozornosti. Moji pozornost sice upoutaly, ale to je tak vše. Nemluvě o postavách. Ty mi přišly jakoby halabala sepsané, jen aby se neřeklo. Neměl jsem z nich prostě žádný pocit. Což se mi u čtení knihy opravdu málokdy stává. Je to smutné, ale čím dál víc jsem toto dílo četl, tím víc jsem si říkal, ať už je konec a já mohu číst něco jiného.

Bohužel tuto knihu bych asi nedoporučil nikomu a jediné její plus vidím v krátkém rozsahu textu. Pokud chcete nějakou kvalitní krimi literaturu, sáhněte raději po nynější severské krimi a určitě nebudete litovat.
teite
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 9. 2015, 20:08
Při zpětném ohlédnutí se koncentrace psychopatů či jinak závažně duševně narušených jedinců v jednom městečku zdá dosti vysoká, ale přičítám to na vrub skutečnosti, že jeden z hlavních hrdinů je psychiatr. Zpočátku jsem se nemohla dostat do děje, pak jsem zase nemohla a nechtěla přestat číst - konec pro mě přišel docela náhle a spousta věcí zůstala nedořešených, ovšem díky tomu budu také o knížce ještě dlouho přemýšlet.
misssicccka
  16. 9. 2010, 7:58
Ze začátku jsem měla problém se začíst a sčíst se se stylem psaní. Pak už to šlo samo a musím říct...jsem ráda, že jsem vydržela.
Majdule
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 4. 2011, 23:20
Je to hořké čtenío tom, co může skrývat fasáda normálního života. Samotná vražda je až na tu krutost vlastně fádní, zejména v motivech, ale velmi znepokojující je zlo, které zůstává přítomno v ostatních, zdánlivě nevinných obyvatelích rakouského města.