Kvintet

ISBN: 978-80-242-4026-8

Knižní klub (2013) 978-80-242-4026-8 376
Knižní klub (2005) 80-242-1551-9 374
Knižní klub (2001) 80-242-0711-7 374

Pět povídek velkého vypravěče Fredericka Forsytha sice čtenáře zavádí do nejrůznějších míst a časů, všechny však spojuje napětí, eskalace příběhu a propracovanost děje. Kriminálně zabarvená próza Veterán pojednává o pátrání po mužích, kteří se v Londýně dopustili brutálního zločinu; Zázrak nás naproti tomu zavádí do válečné Sieny. Povídka Občan se odehrává v současnosti na letišti Heathrow, čtvrtý text, pojmenovaný Jak na věc, je zase věnován prostředí uměleckých aukcí. Soubor uzavírá Šumící vánek, vyprávění líčící bitvu u Little Big Hornu a masakr vojáků generála Custera.

Povídky:
- Veterán (The Veteran)
- Zázrak (The Miracle)
- Občan (The Citizen)
- Jak na věc (The Art of the Matter)
- Šumící vánek (Whispering Wind) (Založil/a: MrVogler)

Tomáš Štambera Jr.
  3. 1. 2015, 22:51
Povídky obecně moc nemusím, ale když už tak ty, kde brilantní pointa přichází v poslední větě :)))))))))
mysulka
  31. 5. 2011, 15:24
Pokud někoho chci zlákat na Forsytha, předhodím mu povídku veterán a je náš.....
Miluju právě ty Forsythovy příběhy, kde v posledním odstavci knihy přijdete na něco tak nečekaného a překvapivého, že teprve poté pochopíte druhou polovinu knihy, běhá Vám mráz po zádech a ještě několik minut sedíte s otevřenou pusou.... (např. Boží pěst, Mstitel, Ďáblova alternativa, Spis odessa). Ale protože je FF mistr vypravěč, jsou výborné a strhující i ty díla, která jsou naproti tomu přímočará (podle mě např. Den pro Šakala, Afghánec, Žoldáci...)
PisPal
  30. 6. 2013, 16:06
Znám Fredericka Forsytha jako vynikajícího autora politických bestsellerů, ale ve své "povídkové formě" mě opravdu mile překvapil. Nejen obsahovým spektrem, ale i provedením povídek. Holt, kdo umí, ten umí.