Mistr klamu

ISBN: 978-80-242-3000-9

Knižní klub (2011) 978-80-242-3000-9 477
Knižní klub (2004) 80-242-1326-5 477
Knižní klub (2000) 80-242-0345-6 477

Sam McCready je šéfem oddělení britské tajné služby SIS, které má na starosti klamání protivníka, dezinformace a psychologické operace. V devadesátých letech se však svět rychle mění. Sovětský svaz se rozpadl, z mapy Berlína zmizela proslulá zeď, takže nyní bude možné omezit i rozsah činnosti SIS. Jako první by měl odejít právě McCready.
McCreadyho zástupce líčí šéfům SIS čtyři nejúspěšnější akce svého nadřízeného a v roli obhájce se tak snaží nejužší vedení agentury přesvědčit o jeho profesních zásluhách. Mistr klamu, hazardní hráč McCready, prošel všemi fázemi studené války. Jako agent v terénu přelézal drátěné překážky mezi NDR a NSR, hrál hlavní roli v rafinované zpravodajské hře mezi sovětskou KGB a americkou CIA, jako hrdina se utkal s teroristy IRA, kteří se pokusili získat od libyjské tajné služby zásilku výbušnin a zbraní. Byl nucen vzdát se exotické dovolené v tropech a odjet na britské závislé území v Karibiku, kde začal boj, v němž se střetává hrubá síla a zastrašování s McCreadyho vychytralostí...
Souboje na neviditelné frontě vyžadují pevné nervy, rozhodnost, umění kombinace a odvahu riskovat, popisuje Frederick Forsyth čtenářsky ověřeným brilantním vypravěčským stylem, v němž spojil znalost prostředí se strhujícím dějovým napětím. (Založil/a: MrVogler)

vladislaus
  29. 3. 2014, 11:06
Nejvíce se mi líbil případ první a poslední. Zvláště ten poslední, psaný jako groteska, je Forsythův umělecký kousek.
dalimoni
  7. 5. 2011, 23:55
Klasické dílo složeno ze 4 částí, kde se popisují různé příběhy kolem hlavního hrdiny knihy, kterým je elitní příslušník tajné služby Sam McCready. Není to špatná kniha, ale už jsem četl lepší od Fredericka, ale styl jeho psaní mám rád, takže jí určitě hodnotím nadprůměrně.
Slarque
  15. 6. 2014, 12:04
Mistr klamu se sice tváří jako román, ale spíš jde o sbírku čtyř novel spojených stejným hlavním hrdinou. Velmi dobré, velmi čtivé, jak je u Forsytha dobrým zvykem.