Proměny

Originální název: Transitions

Stabenfeldt - 2006
ISBN: 80-87008-09-X

Stabenfeldt (2006) 80-87008-09-X 128

Něžný větřík mi laská tvář a já pozoruju svého milovaného hnědáka, jak se pase pod jabloní. Na první pohled je všechno jako dřív - ale zdání klame. Úplně všechno se změnilo. Navždycky!

Od oněch událostí už uplynul rok. Když si pročítám Elizabethin deník, mám pocit, že se to nikdy nestalo. Možná to byl jenom sen. Možná to měl být jenom sen. Někdy přemýšlím, co si o tom všem myslí její kůň. Protože koně jsou citlivější a chápavější, než si vůbec dokážeme představit. A hlavně mají duši. Hlubokou, citlivou duši. A obrovskou schopnost milovat. (Založil/a: safira)

Jane Ayres Jane Ayres
*??.??.1962

Tardis
  30. 10. 2014, 17:52
Nepatřím mezi ten typ čtenáře, který by se dal nejlépe popsat jako "blázen do koní". Ostatně, tohle je příběh především o rakovině a přátelství a zoufalé snaze předat dál to, na čem záleželo během života, tváří v tvář smrti někomu jinému. Oceňuji, že se autorka při vyhýbá přílišné přeslazenosti a šťastným koncům, aniž by vyvolávala depresivní stavy.
Zajímavá nemocniční pasáž o reinkarnaci.