Příběh o Marobudovi a jeho říši

Příběh o Marobudovi a jeho říši Originální název: Příběh o Marobudovi a jeho říši

Set out - 2000
ISBN: 80-86277-10-0

Set out (2000) 80-86277-10-0 199

Autor seznamuje čtenáře se zajímavou a dosud téměř neprozkoumanou historií tzv. Marobudovy říše, která se rozprostírala na našem území. Marobud, tak neobvykle znělo jméno germánského krále z kmene Markomanům, udávajícího rytmus dějin střední Evropy na samém přelomu letopočtů, tj. v časné době římské. Pomocí údajů o dalších historických postavách starých Germánů a prostřednictvím událostí, které se odehrály na sever od Dunaje a na východ od Rýna se autor snaží vylíčit historii a kulturu germánských kmenů. Oporou jsou autorovy vlastní výsledky bádání, vycházející zejména ze zpracování významného žárového pohřebiště z doby římské na Pičhoře u Dobřichova. (Založil/a: skjaninka)

Al-Borak
  4. 1. 2014, 23:47
Odborná práce o Marobudovi mě velmi zaujala. Přiznám se, že archeologickou složku věci jsem četl trochu rychleji, ale jinak mě kniha bavila. Ten Marobudův příběh by si skutečně zasloužil nějaký film.
salahadin
  15. 12. 2010, 17:15
Dramatický příběh Marobuda a jeho říše (cca 9/6 BC - AD 20) by sám vydal na filmový scénář, podle nějž by se dal natočit historický trhák. Velmi čtivé, přístupné i laikům a velmi poučné. Žádné suchopárné archeologické čtivo :-)