Encyklopedie římské a germánské archeologie v Čechách a na Moravě

Encyklopedie římské a germánské archeologie v Čechách a na Moravě Originální název: Encyklopedie římské a germánské archeologie v Čechách a na Moravě

Libri - 2002
ISBN: 80-7277-106-X

Libri (2002) 80-7277-106-X 456

První souborná encyklopedie o archeologii Germánů, doby římské a stěhování národů u nás. V návaznosti na již vydané encyklopedie Keltů (J. Waldhauser) a Slovanů (M. Lutovský) přináší text jak soupis nejdůležitějších lokalit (pohřebišť, hrobů, římských táborů, sídlišť, depotů i ojedinělých nálezů), ale také přehled germánských kmenů u nás a jejich kmenové útvary, jednotlivé kultury a podobně. Text knížky je bohatě ilustrován včetně celostránkových obrazových tabulí a map. (Založil/a: skjaninka)

salahadin
  15. 12. 2010, 17:14
Jako základní seznámení s problematikou archeologie Germánů i Římanů je to velmi vhodná věc. Sestavená přehledně a jako největší plus hodnotím seznam literatury u každého hesla.
Duhe
  12. 5. 2011, 18:03
Užitečná publikace, doufejme jen, aby nepomáhala i detektorářům. Občas se naneštěstí vyskytují drobné chyby (u lokalit), ale to se při uvádění takového množství hesel dá očekávat.