Originální název: The Shepherd
Poprvé vydáno celosvětově: 1975

Knižní klub - 1996
ISBN: 80-7176-421-3

Knižní klub (1996) 80-7176-421-3 125

Děj knihy se odehrává roku 1957 přesně na Štědrý večer. Ocitáme se v kůži vojenského pilota RAF, který se se svým malým stíhacím letounem vrací z Německa na základnu v Lakenheathu. Očekává rychlý, klidný let, na jehož konci se setká se svou rodinou. Bude jeho let opravdu takový, jaký očekává? (Založil/a: MrVogler)

vladislaus
  4. 4. 2014, 7:07
Forsyth asi dostal nabídku napsat vánoční pohádku a vytvořil tuto novelu. Nic než slabá pohádka to totiž není.
Buřinka
  15. 11. 2016, 9:34
Kraťounká knížečka, která se přečte za jedno odpoledne (doporučuji číst v sychravém počasí, aby se člověk více vžil do děje a do mysli pilota). Donutila jsem tuto knihu přečíst i svého puberťáka a poté jsme se "ptali" oba navzájem, zda se na Štědrý den udál zázrak či nikoliv. Já říkám, že ano, syn váhal... ať si každý čtenář udělá obrázek sám. Je to nenáročná knížka se stopou tajemna...
zdeny99
  7. 5. 2015, 11:10
Kraťoučká knížečka se spoustou obrázků je za hodinu přečtená. Příběh je jednoduchý, poutavý a závěr naprosto nečekaný. [62. přečtení, 36. hodnocení, 2. komentář, 77%]