Neslavné konce mocných

Neslavné konce mocných Originální název: Neslavné konce mocných

Fontána - 2003
ISBN: 80-7336-079-9

Fontána (2003) 80-7336-079-9 216

Velcí lidé jsou jako meteory, určené spálit zemi zní slavný výrok Napoleona Bonaparta, jímž se nepochybně mínil sám kvalifikovat. Moc je opojná a ne každý, komu byla v průběhu dějin dána, ji dokázal snést. V této knize, jejíž podtitul zní také vůdcové, fanatici a oběti, máte možnost nahlédnout do osudu těch, jimž se moc stala osudnou a jejichž nesmazatelné stopy v lidských dějinách za sebou zanechaly i řadu otazníků. Kde se vzalo Hitlerovo elektrizující charizma a proč pohaslo? Jak se potulný kazatel Rasputin mohl stát vládcem carského Ruska? Skončil Napoleon skutečně ve vyhnanství? Proč je pro nás Cesare Borgia synonymem zla? Jak se stal z historického knížete Vlada Draculy fiktivní ďábel noci? Podobné otázky vyvstávají i u osob z českých dějin, ať je to Jan Želivský, prezident Masaryk nebo prvorepublikový generál Gajda. (Založil/a: skjaninka)

Vladimír Liška Vladimír Liška
*15.01.1955