Praha město magie

Praha město magie Originální název: Praha město magie

Fontána - 2004
ISBN: 80-7336-191-4

Fontána (2004) 80-7336-191-4 152

I když kouzlo dávné magické přitažlivosti Prahy začíná ve stínu přelidněných stanic metra, gigantických televizních vysílačů a obřích hotelových komplexů pomalu vyprchávat, onen přirozený pach dějů dávno minulých je stále ještě cítit v jakýchsi psychoenergetických otiscích míst, kde dávné tragédie či magická zaklínadla alchymistů či jiných vyznavačů věd esoterických zanechaly na paměť budoucím pokolením své věčné odkazy. Přestože tepová frekvence Prahy se za staletí znásobila, stále v ní můžeme nalézt místa, v jejichž tajemném dechu se jakoby zastavuje čas. Navštivte s Vladimírem Liškou kultická místa Vyšehradu, jimiž chodívaly staroslovanské kněžky, staré pražské hřbitovy s jejich záhadnými náhrobky, uličky Starého města, jimiž se za nocí toulali umrlci bez hlavy, ohniví muži či šílené bekyně, břehy Štvanice či Žofína, které si oblíbili tamní vodníci, komnaty pražského hradu, v nichž rušil ve spaní „lomozící duch“ Karla IV., starý Dobytčí trh, kde v 16. století došlo k nejpozoruhodnějšímu masovému zjevení, které kdy bylo v našich dějinách zaznamenáno… Pokud vás už začne mrazit, projděte se romantickou minulostí Petřína či královskými zahradami Pražského hradu nebo Klementinskou knihovnou. (záhady a tajemství české metropole) (Založil/a: skjaninka)

Vladimír Liška Vladimír Liška
*15.01.1955

rosavtrave
  7. 11. 2011, 23:32
Relativně dobře napsaná kniha, i když jsem se dočetla mě věci již dlouho známé z jiných publikací a nijak mě tedy moc nešokovala a nepřekvapila.