Útěk

Útěk Originální název: Escape Artist

Ikar - 1999
ISBN: 80-7202-486-8

Ikar (1999) 80-7202-486-8 333

Jaké to je, když matka ztratí sví jediné dítě? Susanne Millerová,nadaná malířka,si tuto možnost odmítá i jen připustit.Plachá,neprůbojná a uzavřená žena se až dosud vždy podřizovala druhým a smiřovala se s ranami,které ji osud uštědřoval.V dětství snášela psychické a fyzické týrání od alkoholického otce a neméně hořkou zkušenost prodělala i v manželství s ctižádostivým a bezcharakterním mužem,který ji nejprve využíval a potom sobecky opustil kvůli jiné ženě.A právě tato žena si umínila,že ji připraví i o to nejdražší co jí v životě zbylo-o dítě.Tentokrát se ale Susanna nehodlá vzdát,a když soud svěří jednoročního Tylera do péče bývalému muži,rozhodne se pro mimořádný krok.Pod nepravým jménem začne i se synem nový život daleko od míst,kde zažila tolik trpkosti.Na své cestě nalézá dávno ztracený pocit sebedůvěry i dobré přátele ,ale cena za to všechno je příliš vysoká,protože za sebou v rodném místě nechává sou životní lásku. (Založil/a: Markenz)

SimiCzech
  3. 8. 2011, 13:08
Nedávno jsem si tuto knihu přečetla ... už počtvrté. To asi mluví za vše :-). Až budu někdy potřebovat utéct a zamést za sebou všechny stopy, tahle knížka bude mým návodem (i když dnes, v době internetu a bezpečnostních kamer už by to nebylo tak jednoduché). Děj s nečekaným koncem má rychlý spád, člověk se ani chvilku nenudí. Nejvíce se mi ale líbily ty "umělecké" části o tvoření, kreslení atd., to je prostě moje krevní skupina :-)