Originální název: The Witches

Academia - 1993
ISBN: 80-85387-12-3

Academia (1993) 80-85387-12-3 141

Tato kniha se dá považovat za jakýsi horor pro děti. Hrdinou je malý chlapec, kterého bohužel přišel o svou rodinu při autonehodě. Čarodějnice ho proměla v myš. Jak si chlapec a jeho babička, která je také proměněna ve zvíře, poradí? To vše nám Roald Dahl podává zajímavým způsobem. Kniha zaujme jak děti, tak dospělé. (Založil/a: jufonka)

soniaf
  29. 12. 2011, 3:58
Hororová pohádka, která mě uchvátila, ačkoliv nepatřím věkově mezi typické čtenáře pohádek. Jen škoda, že jsem ji neobjevila dřív...
Veronika
  2. 9. 2010, 16:14
Čo dodať? Milá knižka pre deti s trošku hororovými a trošku komickými situáciami. ďalší text na doplnenie min. počtu znakov.
Lúthien Celebrindal
  28. 6. 2013, 23:40
Mě teda tahle knížka jako dítě nechytla u srdce - bála jsem se tolik, že jsem doslova prosila tatínka, aby mi přestal číst :-)
Když jsem se k ní ale po letech vrátila, doslova mě nadchla. Je to vážně moc hezká pohádka - ale malým dětem před spaním ji raději nečtěte!
hous.enka
  21. 9. 2016, 9:15
Čarodějnice od Dahla jsem opravdu strašidelné (a nejhorší věci se dějí hned v úvodu kongresu), ale na mě to celé mělo strašně pomalé tempo a za celou tu dobu se vlastně nestalo nic a zároveň mnoho. Jestli bych tuhle knížku dala do ruky svým dětem? Myslím, že ne. Desetileté děti na takové čtení jsou malé a pro starší je to celé málo akční. Ale nápadité popisy čarodějnic v podání Roalda Dahla za přečtení stojí.
luxana371542
  19. 7. 2016, 18:48
Můj oblíbený dětský horor, příběh, oblíbený autor, oblíbený ilustrátor... Nehodí se ale dětem ke čtení na dobrou noc.