Nejlepší kamarád Lord

Nejlepší kamarád Lord Originální název: Lad: A Dog

Ivo Železný - 1998
ISBN: 80-240-0272-8

Ivo Železný (1998) 80-240-0272-8 223

Lord není žádný vymyšlený psí hrdina, ale pes, který skutečně existoval, a všechna ta dobrodružství a kousky. které autor s takovým porozuměním a láskou líčí, skutečně prožil a prováděl. Vyznačoval se stejnou inteligencí jako Lassie: zachránil život paničce, která se probořila na zamrzlém jezeře, dovedl se vypořádat s ozbrojeným lupičem stejně jako s rozzuřeným býkem, přispěl k uzdravení malé holčičky a dokázal ještě řadu jiných podivuhodných věcí. (Založil/a: L)

Albert Payson Terhune Albert Payson Terhune
*21.12.1872 - †18.02.1942

bublynka22
  8. 1. 2015, 11:04
ah bože,jak bych si najednou přála mít kolii...=)Jestli máte rádi zvířata (zvláště psy) určitě vás kniha zaujme. Obsahuje několik příběhů ze života věrného, ušlechtilého, vnímavého,inteligentního psa, právě takového, díky kterým získali psi přezdívku nejlepšího přítele člověka.
Arnien
  9. 4. 2014, 23:14
Tahle knížka mě v dětství úplně dostala a přirostla mi k srdci. Není to jen patetické "psí vyprávění", ale skutečný dojemný příběh, který si každý milovník psů musí jednoduše zamilovat.