50 největších lží a legend světové historie

50 největších lží a legend světové historie Originální název: 50 grössten Lügen und Legenden der Weltgeschichte

Moba - 2008
ISBN: 978-80-243-3283-3

Moba (2008) 978-80-243-3283-3 224

Ať už ze senzacechtivosti, politického kalkulu či obyčejné pomluvy, ať už náhodou či záměrně - historické omyly nám vrtají v hlavách tím více, čím déle bývají vyvraceny. Proto tahle kniha shromáždila ty nejdůležitější a nejblýskavější, nejzlomyslnější a nejvíce překvapující legendy, falza, omyly a spiklenecké teorie světových dějin - od starověkých dob do nedávné minulosti - které v tradované podobě tvrdošíjně přetrvávají ve veřejném mínění dodnes. Jejich vysvětlení a vyvozování není ovšem příležitost k suchému výkladu, nýbrž fakta zprostředkovává s velkým porozuměním pro historické souvislosti, a přináší daleko více zábavy, než byste možná na základě svých školních zkušeností čekali... (Založil/a: Milena)

#legendy
Bernd Ingmar Gutberlet Bernd Ingmar Gutberlet