Originální název: The Honey Badger

ISBN: 978-80-86325-12-5

Ikar (2003) 978-80-86325-12-5 615
Odeon (1990)
Odeon (1960)

Dvaačtyřicetiletý Alec Barr je na vrcholu své slávy. Úspěšný, uznávaný novinář a spisovatel dosáhl všeho, po čem kdy jako chudý student toužil. Má bohatou, půvabnou ženu Amelii, exkluzivní byt v New Yorku, žije si nad poměry. Jeho reportáže a knihy jsou žádané a společnost od něho vyžaduje nové a nové nápady. S blahobytem však vzrůstají i nároky. Z Aleca se postupně stává rutinovaný píšící stroj, který se prostě nesmí zastavit. A tak se Alec jednoho dne vzbouří a odejde z domova. Prožije bouřlivou milostnou avantýru - ale co dál? Nový způsob života - a ženy v něm - rušivě zasahuje do jeho práce i soukromí. Ztrácí soustředění a nemůže psát. Během dalších let se s tímto rozporem neustále potýká. Touží po volnosti, po svobodě bohéma. Hledá ji v nočních barech, při svých milostných "výbojích", odjíždí do Afriky, jistou svobodu nachází paradoxně i v účasti ve válce. Při tom všem však cítí, že pro svou práci potřebuje především klid, jistotu a zázemí. Najde je? (Založil/a: cleona)

Robert Ruark Robert Ruark
*29.12.1915 - †01.07.1965

Morsie
  26. 10. 2013, 13:53
Zvláštní kniha, už jen tím názvem. Nevěděla jsem dost dobře, co si pod ním představit. Teď už to vím a každý, kdo si přečte Medojedky, to pochopí. Je to upřímný pohled na život, který se sice zdá jako pohádka, ale mnohé mu chybí. Tady je moc dobře vidět, že nejde vždycky o ty hmotné statky... Některá prázdná místa v životě nezaplní ani všechen luxus světa... Výborná kniha.
Franny_Glass
  26. 1. 2012, 16:36
Zvláštní. Některé pasáže vážně poutavě psané, nutí vás to u tý knížky sedět a ani se nehnout. Ale z toho jsou tam pasáže neskonale nudné. Ale výsledný dojem dobrý.
Kordulka
  22. 4. 2016, 12:01
Tahle kniha mě vůbec nebavila. Nebylo to téma, které by pohltilo. Spisovatel, který neví, co se životem. Knihu jsem nedočetla.
kovaja
  1. 10. 2016, 8:32
Totální masakr!!!!600 stran levou zadní. Alec Bar byl samorost a spisovatelský bard. Knižku jsem zhltl na jedenkrát. Ženských mu prošlo rukama hodně a nakonec se vrátil k té 1. Tak jak už to bývá i ve skutečném životě