Blázen a jiné paraboly

Blázen a jiné paraboly Originální název: The Madman, The Forerunner, The Wanderer and Khalil the Heretic

Vyšehrad - 2008
ISBN: 978-80-7021-945-4

Vyšehrad (2008) 978-80-7021-945-4 191

Západ zná Chalíla Džibrána jako básníka a malíře a jako autora Proroka, oné „malé černé knížky“, o které básník řekl: „Když jsem psal Proroka, Prorok psal mne.“ Západ ho zná jako tvůrce s širokým duchovním rozhledem, jako jemného člověka, milujícího a milovaného, s neocenitelným smyslem pro humor a s božským darem přátelství…S Džibránovou nadčasovou moudrostí a životním nadhledem se setkáváme i v jeho parabolách – krátkých vypointovaných příbězích, přirovnáních a bajkách věnovaných věcem, které tohoto původem libanonského spisovatele zajímaly po celý život: kráse a ošklivosti, radosti a utrpení, svobodě a útlaku, lásce a nenávisti, duši a tělu, Bohu a člověku. Knížka Blázen a jiné paraboly, sestavená a přeložená orientalistou Svetozárem Pantůčkem, obsahuje Džibránovy drobnější texty „Blázen“, „Předzvěst“, „Poutník“ a „Chalíl neznaboh“. (Založil/a: rennie)

Introvert
  16. 2. 2014, 13:23
Neumím o Džibránových knihách psát jinak než v superlativech. Z textů je cítit poezie Východu, jsou moudré, ne přemoudřelé...
Velmi hezké čtení.