Originální název: Titanic

ISBN: 80-7185-486-7

Paseka (2002) 80-7185-486-7 434
Mladá fronta (1998)
Panorama (1989)

V mrazivé noci ze 14. na 15. dubna 1912 se jižně od ostrova Nový Founland potopil po srážce s plovoucím ledovcem obrovitý Titanic, největší a nejluxusnější parník té doby, a při této katastrofě zahynulo patnáct set cestujících a členů posádky. Zájem o osud nešťastného parníku však přetrvává až do našich dnů a doznal výrazného oživení, když se v roce 1985 americko-francouzskému týmu výzkumníků podařilo v hloubce 4 000 metrů pod mořem najít jeho vrak. Jako bychom si byli vědomi, že i my máme své Titaniky a i nám hrozí nebezpečí, že podlehneme pocitu přehnané sebejistoty, přehlédneme rizika – a zaplatíme za to tvrdou cenu. (Založil/a: jufonka)

CarolineS
  29. 8. 2012, 0:56
Tak podrobné, až mi přijde, že autor knihy Miloš Hubáček prostě na tom Titaniku prostě MUSEL tehdy být!
VerenaLord
  30. 1. 2013, 0:55
Titanic v podání Miloše Hubáčka popisuje události jedné z největších lodních katastrof minulého století. Jeho detailní popis událostí a všeho, co k tomu vedlo je přímo neuvěřitelné.
leprechaunek
  30. 1. 2013, 2:34
Ohromující knížka. Skutečná literatura faktu, snažící se detailně popsat všechny okolnosti katastrofy Titaniku, od konstrukce lodi až po závěrečné vyšetřování. Obrovská a důsledně objektivní sbírka faktů, která nejen milovníkům filmu naprosto vezme dech.
StepanHrouda
  18. 8. 2013, 13:17
Naprosto vyčerpávající - bible Titanicu. Hlavně jsou úžasná svědectví lidí, pro které nebylo místo v záchranném člunu, ale přesto dokázali přežít.
Jan Kohout
  9. 6. 2014, 21:45
Od téhle knížky jsem se nemohl urvat... jedním slovem vynikající. A dovolím si doplnit komentář CarolineS - nejen, že pan Hubáček na ní musel být, ale musel jí stavět, musel plavat v ledové vodě a zúčastnit se závěrečného soudu.