Svobodná, i když za mřížemi

Svobodná, i když za mřížemi Originální název: Svobodná, i když za mřížemi

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-425-8

Jota (2006) 80-7217-425-8 279

Co všechno může přinést život vypráví autorka ve své knize, která ukazuje bez přehnaných emocí souvislosti a děje, jež ji dovedly až za hranici zákona. Vrací se o 20 let zpět a provází čtenáře příběhem svého manželství, rodinného života, nadějí i zklamáním, a nakonec i realitou současné vazební věznice a soudní praxe. To, co nešťastné události předcházelo – peklo života týrané ženy – i to, co po ní následovalo – vazba, izolace i schopnost vidět svět pozitivně za všech okolností – dělá z knihy jedinečnou výpověď o naší současnosti. (Založil/a: rennie)

Kamila Velikovská Kamila Velikovská

Nestea
  30. 7. 2011, 23:47
knihu jsem přečetla jedním dechem. Ke konci se četla už trochu hůře neb autorka se pořád opakovala (ale jak psát o něčem jiným, když pořád sedíte ve vězení a nic nového se neděje). Určitě stojí za přečtení, alespoň člověk si přečte o pocitech ženy, jejíž životní příběh jsme mohli bohužel vidět v televizních novinách.
Srdicko
  2. 10. 2011, 8:38
taky jsem tuto knihu přečetla jedním dechem..smutné..a vůbec se to nemuselo stát,kdyby se našel někdo kdo by jí pomohl..20 let okolí vědělo co se u ních děje..
kyticka176
  16. 7. 2013, 14:48
Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila a musím říct, že mě velice zklamala. Chápu, že každý den ve vazbě je stereotypní a tím pádem knížka nemůže být jiná, ale myslím, že je úplně zbytečné popisovat v knize jeden den po druhém.. Díky této knížce jsem si taky udělala názor na paní Velikovskou a v posledních stránkách jsem ji naprosto nesnášela. Připadalo mi docela povrchní ve vězení řešit pořád dokola, že ztloustne a že potřebuje více kosmetiky.

Nevím mnoho o tom jejím případu, ale podle policejních výpovědí bylo vše trochu jinak než v knize popisuje.. Takže pro mě to byl úplně ztracený čas.