Světlo stínů 1

Originální název: Světlo stínů 1

Straky na vrbě - 2003
ISBN: 80-86428-36-2

Straky na vrbě (2003) 80-86428-36-2 309

Když roste moc temnoty a svíjivé doteky Zla opřádají duše lidí, v němž chtíč soupeří s láskou a panenská krev je prolévána na ložích z hedvábí i na kamenných oltářích.

Když se mladičká Jasná hvězda setká s Arslanem Černým lvem, legendy dávného dávnověku se stávají skutečností a ohnivé čarodějce Roxane se zdají sny o dračích očích. A když má pán Arslanearienu duši snad ještě temnější, než krutá nekromantka, ovládající hordy jeho nepřátel, jaká naděje pak světu zbývá?

První kniha dvoudílného fantasy eposu vás vrhne do světa elfích bardů, břitkých mečů a trpasličích seker, do říše nejisté magie a spletitých dvorních intrik. A pokud z tohoto příběhu vyváznete živí, nebudete litovat... (Založil/a: Blueberry)

Lenka Hnízdilová Lenka Hnízdilová

Blueberry
  21. 4. 2014, 7:44
Komentuju s odstupem času (několik let). Už si příliš nepamatuju na přesný děj, ale mám dodnes z této knížky celkem dobrý pocit a vím, že se mi dost líbila. Je docela možné, že se k ní ještě vrátím, možná budu i přehodnocovat - mno, uvidíme...
corneille
  8. 4. 2012, 16:10
Bezpochyby jedna ze slabších věcí, co se mi dostaly do rukou. (Obě knihy jsem dostala darem.) Knížky se poměrně dobře a rychle čtou, bohužel obsahují velmi malé množství vlastních nápadů, vše je založeno na klišé starých jako fantastika sama a nic vás od začátku do konce nepřekvapí. Příjemná změna nastává na v samém konci druhého dílu, kde příběh dostává spád a atmosféra příjemně graduje až do poslední stránky.