Děti z planety D. S.

Děti z planety D. S. Originální název: Děti z planety D. S.

G plus G - 2000
ISBN: 80-86103-31-5

G plus G (2000) 80-86103-31-5 165

Příběhy dětí s Downovým syndromem očima jejích rodičů. Dílo na pomezí krásné literatury, literatury faktu a odborného pojednání. První tohoto typu na našem knižním trhu. (Založil/a: rennie)

#zdraví

HelenaH82
  4. 11. 2013, 8:31
Kniha obsahuje příběhy lidí, kterým se narodilo dítě s Downovým syndromem. Obsahuje popis, jak jim bylo sděleno, že jejich dítě má Downův syndrom, jaké dostali rady. Jak probíhalo jejich rozhodování o budoucnosti dítěte, jak se proměnil jejich vztah k partnerům a sourozencům dítěte. Jak reagovalo okolí. Co nyní považují za svůj úspěch. Kniha stojí za přečtení. Měli by si ji přečíst minimálně lékaři, ale i rodiče, všichni, které tato problematika zajímá nebo se jich dotýká.
Jahodovy list
  14. 3. 2012, 9:12
Kniha obsahuje převážně příběhy rodičů, kteří museli bojovat sami se sebou, s lékaři, se svými rodinami, protože okolí se k nim nestavělo příznivě, když zjistilo, že se narodilo dítě s D.S. Maminky a tatínkové však statečně bojovali. Z těchto příběhů lze čerpat energii a optimismus. Kéž by si ji přečetli všichni. Určitě doporučuji.