Malý tyran

Malý tyran

Podtitul: co vlastně děti potřebují

Originální název: Kleine Tyrann

Portál - 2014
ISBN: 978-80-262-0773-3

Portál (2014) 978-80-262-0773-3 160
Portál (2013) 9788026205418 160
Portál (2009) 978-80-7367-589-9 159
Portál (2000)
Portál (1993)

Nejen o příčinách a léčbě dětské panovačnosti, ale o skutečných výchovných potřebách malých dětí.
Stále více rodičů a vychovatelů je bezradných. Ačkoliv při výchově chtěli dělat všechno dobře, zdá se jim, že se jejich děti vyvíjejí v malé tyrany. Udržují své rodiče v poklusu a nechávají je kolem sebe tancovat. Známá německá dětská psycholožka Jiřina Prekopová tento fenomén ve své knize vysvětluje a ukazuje, jakou oporu děti potřebují aby se mohly nerušeně vyvíjet. (Založil/a: rennie)

PiGiFr
  26. 9. 2013, 13:38
Od této knížky jsem asi čekal úplně něco jiného. Nic nového jsem se nedozvěděl kromě pár extrémních případů. Je jasné, že když dovolíme dítěti poroučet rodičům a jako rodiče se dítěti podřídíme, doslova mu budeme otroky, tak že dítě nebude zdravé... Za mě 2 hvězdy.
lucaaa8
  8. 11. 2012, 23:44
Velmi zajímavá psychologická kniha o dětské panovačnosti. Viděla jsem v ní hodně pravdy a po přečtení jsem víc začala sledovat rodiče a děti kolem sebe. Rozhodně doporučuji rodičům, kteří mají problém s výchovou svých ratolestí.
Rabb
  28. 2. 2014, 16:02
S názory Prekopové zásadně nesouhlasím, protože její zastaralé (zaostalé?) myšlenky a líčení "malých tyranů" spíše připomíná smyšlený román než odbornou literaturu s podloženými fakty.. podle mne není Prekopová žádný odborník, ale psavec s bujnou fantazií..

a použití terapie pevným objetím u dětí s autismem (celá ta terapie je silně divná).. kdy vlastně vynucením kontaktu (několik hodin bez vody, wc, v restrikci) se má odblokovat "proudění lásky".. pravděpodobně se dětem s autismem během terapie přeskupují mozkové buňky, jinak netuším, jak by to mohlo fungovat, když problém je v mozku... paní Prekopová viděla autismu maximálně z vlaku, ale pokud se s takovým člověkem setkala, asi jeho potížím nikdy neporozumněla... a "inovatorskými" myšlenkami mě neopije.

udělejte si obráízek sami.. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267432237-mamo-tato-obejmi-me/410235100021005/
Ivushka002
  1. 1. 2017, 14:13
Hledala jsem knihu do speciální pedagogiky, kterou bych měla rychle za sebou. To se mi splnilo, protože přečíst Malého tyrana nezabere moc času, bohužel věci, které jsem se dozvěděla nebyly nic nového nebo převratného. Nicméně ocenila jsem, že to nebyla klasická odborná literatura, ale působila spíš jako sbírka případů. Ovšem myslím, že na toto téma jsou napsány lepší.