Malý tyran

Malý tyran

Podtitul: co vlastně děti potřebují

Originální název: Kleine Tyrann

Portál - 2014
ISBN: 978-80-262-0773-3

Portál (2014) 978-80-262-0773-3 160
Portál (2013) 9788026205418 160
Portál (2009) 978-80-7367-589-9 159
Portál (2000)
Portál (1993)

Nejen o příčinách a léčbě dětské panovačnosti, ale o skutečných výchovných potřebách malých dětí.
Stále více rodičů a vychovatelů je bezradných. Ačkoliv při výchově chtěli dělat všechno dobře, zdá se jim, že se jejich děti vyvíjejí v malé tyrany. Udržují své rodiče v poklusu a nechávají je kolem sebe tancovat. Známá německá dětská psycholožka Jiřina Prekopová tento fenomén ve své knize vysvětluje a ukazuje, jakou oporu děti potřebují aby se mohly nerušeně vyvíjet. (Založil/a: rennie)

PiGiFr
  26. 9. 2013, 13:38
Od této knížky jsem asi čekal úplně něco jiného. Nic nového jsem se nedozvěděl kromě pár extrémních případů. Je jasné, že když dovolíme dítěti poroučet rodičům a jako rodiče se dítěti podřídíme, doslova mu budeme otroky, tak že dítě nebude zdravé... Za mě 2 hvězdy.
lucaaa8
  8. 11. 2012, 23:44
Velmi zajímavá psychologická kniha o dětské panovačnosti. Viděla jsem v ní hodně pravdy a po přečtení jsem víc začala sledovat rodiče a děti kolem sebe. Rozhodně doporučuji rodičům, kteří mají problém s výchovou svých ratolestí.
Rabb
  28. 2. 2014, 16:02
S názory Prekopové zásadně nesouhlasím, protože její zastaralé (zaostalé?) myšlenky a líčení "malých tyranů" spíše připomíná smyšlený román než odbornou literaturu s podloženými fakty.. podle mne není Prekopová žádný odborník, ale psavec s bujnou fantazií..

a použití terapie pevným objetím u dětí s autismem (celá ta terapie je silně divná).. kdy vlastně vynucením kontaktu (několik hodin bez vody, wc, v restrikci) se má odblokovat "proudění lásky".. pravděpodobně se dětem s autismem během terapie přeskupují mozkové buňky, jinak netuším, jak by to mohlo fungovat, když problém je v mozku... paní Prekopová viděla autismu maximálně z vlaku, ale pokud se s takovým člověkem setkala, asi jeho potížím nikdy neporozumněla... a "inovatorskými" myšlenkami mě neopije.

udělejte si obráízek sami.. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267432237-mamo-tato-obejmi-me/410235100021005/