Už nežiji ve vašem světě

Originální název: Ich leb’ nicht mehr in euer Welt

Tina - 1995
ISBN: 80-85618-30-3

Tina (1995) 80-85618-30-3 181

Kniha se zabývá osudem muslimské dívky násilně provdané v 16.-ti letech za vlastního bratrance. Manželství je pro ni peklem, je týrána psychicky i fyzicky, rodina se k ní obrací zády. Rozhodne se i s dítětem odejít od manžela a nastává tak boj o holý život. Dodnes je stále pronásledována vlastní rodinou - v muslimských zemích se totiž takový čin trestá smrtí. (Založil/a: rennie)

Sarah Aziz Sarah Aziz
*??.??.1966

marcellia
  26. 6. 2014, 22:09
Výborná knížka,která se čte sama.Je naprosto k neuvěření,čeho jsou ti muslimové schopní a pod jakými pseudoargumenty. Pro mě jen další potvrzení toho,co si o tomto fanatickém náboženství a způsobu života myslím. Podobných příběhů jsem si přečetla už hodně,tato patří k těm velmi dobrým,a doporučuji.
Elisa-Beta
  29. 10. 2012, 18:17
Tato kniha je velice zajímavá po popsání Samirovi vraždy jsem sice nemohla spát, ale uvědomila jsem si, že nebezpečí číhá úplně všude.
All
  4. 7. 2013, 18:43
Při čtení mi běhal mráz po zádech. Kniha je velmi zajímavá a pěkně se čte. Je až k neuvěření, co se může v dnešním světě dít
petik.vety
  26. 4. 2011, 18:36
Hlavní hrdinka si muselaprojít opravdovým peklem. Kniha se pěkně čte a podrobně popsané některé pasáže musejí člověka zarazit - co je vlastně ještě možné v našem civilizovaném světě...