Originální název: Fantastic Mr. Fox

Knižní klub - 2016
ISBN: 978-80-242-5381-7

Knižní klub (2016) 978-80-242-5381-7 112
Knižní klub (2009) 978-80-242-2428-2 84

Kdykoli pan Lišák ukradne další baculatou slepičku, farmáři Soudek, Suk a Stýblo můžou vzteky vyletět z kůže! Jsou to ti nejprotivnější protivové v celém údolí a zrovna vymysleli podlý plán, jak pana Lišáka dostat jednou provždy z jeho nory i s celou rodinou. Netuší však, že pan Lišák je mnohem, mnohem rafinovanější než oni a že už má připravený fantastický plán!

Již klasický příběh o prohnaném panu Lišákovi a jeho rodině, kterého se tři zlí venkované snaží mermomocí vyrýt rypadly z jeho doupěte a který se jim za pomoci dalších zvířecích kamarádů dostane na kobylku, vyšel po celém světě v mnoha vydáních a posloužil jako námět k animovanému filmu. Vypravěčské umění Roalda Dahla, jeho jemná ironie a cit pro detail, jistě potěší všechny jeho příznivce.

vladislaus
  17. 11. 2011, 14:57
Roalda Dahla mám velice rád a vím, že tato kniha byla vždy chválena, ale mne čtení tohoto díla vůbec nebavilo.
Ruxandra
  24. 9. 2012, 12:10
Mám Dahlovi knihy moc ráda, jak pohádky tak i čtení pro dospělé, ale tato pohádka se mi moc nelíbí, má lepší.
Kouzelnik7
  8. 2. 2014, 19:50
Jeden z mála případů, kdy je film lepší než kniha. Nebylo to špatné, ale připadlo mi to takové krátké a jednoduché. Ale asi je to primárně určeno pro děti.