Otrokyně sadistů / Ale pomoci jsem si musela sama
Originální název: Doch helfen mußte ich mir selbst

Alpress - 2010

Alpress (2010)
Tina (1995) 80-85618-51-6 210

Příběh, který v 80. letech min. st. rozvířil hladinu německých sdělovacích prostředků a jehož ohlasy se dostaly i k nám. Šestnáctiletá Silvia byla unesena perverzním manželským párem, držena 15 měsíců v zajetí ve sklepě a sadisticky týrána. (Založil/a: rennie)

Silvia K. Silvia K.
*26.04.1965

vladislaus
  4. 6. 2012, 16:43
Bohužel při četbě knihy si nemohu pomoci a myslím si, že si Silvia může za svůj zpackaný život sama. Jak se chovala před zotročením a po? Škole se řádně nevěnovala a upadala stále do ubožejších vrstev společnosti, kde je větší nebezpečí zneužití. Po osvobození se vdá za chlapa, který ji bije a chce prodávat do porna. Dále upadne do drog. Kdyby měla oči otevřené a jiné životní a duchovní cíle, nestalo by se jí to.
D.-e.-e.-
  18. 12. 2012, 17:27
Opravdu silné kafe. Obávám se, že já osobně bych po takovém zážitku zřejmě ztratila zdravý rozum a i kdybych byla zachráněna, návratem do života by byl ústav pro duševně choré.
twiGGy88
  29. 9. 2013, 22:27
Knihu s touto tématikou bych už dnes určitě nečetla. Četla jsem ji asi jenom proto, že to byla ohromná senzace a četly to všechny holky ve třídě. Nicméně utkvěla mi v paměti a vzpomenu si na ni vždy, když se provalí nějaký podobný případ unesených a zneužívaných dívek. Ovšem jak píše vladislaus, se Silviou bylo těžko soucítit...
krisstuss
  8. 2. 2015, 20:42
Slušný .. víc nevím co říct. Kniha není zas tak extra zboží, ale to, že je to dle skutečné události je dost alarmující, Němci nejsou normální a to my nikdo nevyvrátí.
ptacichripkaa
  15. 8. 2015, 9:30
Dávám jednu hvězdu a to za naivitu a řekla bych až blbost Sylvie. Nenechala si od nikoho poradit a do všeho si vrhala po hlavě. Za to co se jí stalo si mohla sama.
verca1990
  9. 3. 2015, 15:09
Me to prijde smysleny, protoze jak nekdo muze byt TAK blby a naivni to snad ani poradne nejde. nevim co na to rict vic!