Klíč k duši

Originální název: The Soul’s Code

Portál - 2000
ISBN: 80-7178-393-5

Portál (2000) 80-7178-393-5 295

Cesta za objevením individuálního životního smyslu. Publikace zve čtenáře na cestu za objevením jeho vlastního životního smyslu a na této cestě mu poskytuje řadu příležitostí, aby se zamyslel nad svým dosavadním životem, nad svými fantaziemi a myšlenkami, i nad událostmi, které dosud jeho život výrazně formovaly. (Založil/a: rennie)

ssuva
  4. 12. 2013, 14:25
Lidský život je více, než co dokážou postihnout obecné teorie. Zdá se, jako by nás dříve nebo později něco volalo na naši cestu, to něco nás fascinuje, jsme tím puzeni: Toto jsi ty; toto musíš vykonat. Platon a Řekové měli své daimon, Římané genia, křesťané hovořili o andělu strážném a my často užíváme označení jako srdce, duch a duše. Tato myšlenka je jádrem Hillmanovy teorie, podle níž je cesta každého člověka formována vnitřním obrazem, ideou, která představuje podstatu jeho života a souvisí s tím, co nazýváme povolání.
Publikace je určena čtenářům, které zajímá duchovní literatura čerpající z pestrého spektra duchovních tradic, témata na pomezí psychologie a spirituality a hlubinná psychologie. Zve je na cestu za objevením jejich vlastního životního smyslu a na této cestě jim poskytuje řadu příležitostí, aby se zamysleli nad svým dosavadním životem, nad svými fantaziemi a myšlenkami i nad událostmi, které dosud jejich život výrazně formovaly.