Zlaté ruce

Originální název: Gifted Hands: the Ben Carson Story

Adonai - 2001
ISBN: 80-7172-336-3

Adonai (2001) 80-7172-336-3 203

Autobiografický příběh úspěšného amerického černošského lékaře, neurochirurga který provádí nejnáročnější operace.

Ben Carson pocházel z chudé americké černošské rodiny, vyrůstal bez otce, s maminkou, která pro své syny však vše obětovala, byla na ně nesmírně náročná a věřila v jejich schopnosti. Doktor Carson vypráví o své nelehké cestě, která ho dovedla až na vrchol lékařských dovedností a zkušeností. Jako neurochirurg baltimorské nemocnice provádí mnoho unikátních operací a proslavil se zvláště oddělením siamských dvojčat, která byla spojena temenem hlavy. V jeho vyprávění ožívají mnohé lidské osudy a naděje, zárověň však poskytuje prostor i k zamyšlení a inspiraci.

Zdroj: mlp.cz (Založil/a: venalce)

Ben Carson Ben Carson
*18.09.1951

Cecil Murphey Cecil Murphey
*28.01.1933

Ajka13
  2. 2. 2014, 15:32
Kniha je velice čtivá a příběh Bena Carsona místy až dojemný. Jeho životní story by každého měla donutit zamyslet se nad svým vlastním životem a zásadami. Knihu bych doporučila, rozhodně stojí za přečtení.
DinDan
  6. 4. 2012, 18:17
Zlaté ruce jsem četla poprvé ve svých ignorantských letech a přiznám se, že mě příběh dr. Carsona hodně ovlivnil, jednak ve vztahu ke čtení, druhak pro mě bylo tehdy zajímavé pozorovat, jak působí víra v životě konkrétního člověka.
klara96
  18. 8. 2012, 19:02
Byla to zajímavá kniha a určitě si budu chtít přečíst další knihy tohoto zajímavého autora. Doporučuji přečíst.