Tenká červená linie

Originální název: The Thin Red Line

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0686-2

Knižní klub (2001) 80-242-0686-2 637

Rota C jako Charlie, rok 1942 a ostrov Guadalcanal, který se japonské jednotky zoufale snaží ovládnout, aby získaly zázemí pro bojové operace v jihozápadním Pacifiku. Autor zachycuje v této své slavné próze válečnou vřavu z pohledu pěšáka v bahně zákopů. Nelítostné klimatické podmínky v asijské džungli, krutost japonských jednotek, každodenní boj, zranění a smrt - v takových man- tinelech se pohybují Jonesovi nezapomenutelní hrdinové. Pro svůj syrový realismus i drsnou poetiku dialogů je próza přirovnávána k Mailerovu románu Nazí a mrtví. Velký divácký ohlas provázel filmovou verzi s hvězdným hereckým obsazením (například Sean Penn či George Clooney). (Založil/a: Turkeii)

James Jones James Jones
*06.11.1921 - †09.05.1977

Arequipa
  4. 3. 2012, 22:44
Tak trochu jiné, ale velmi svěží a naturalistické zobrazení války. Není to určitě taková psychárna jako film, čte se to naprosto v pohodě. Pro mě klasika válečných románů.