Originální název: Danny: The Champion of the World

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2027-7

Knižní klub (2008) 978-80-242-2027-7 232
Albatros (1990)

Danny má svého tatínka nadevše rád, ale hluboce ho zasáhne, když se dozví, že otec je na štíru se zákonem. I dospělí někdy porušují pravidla, ale Danny je hluboce přesvědčen, že tatínek je laskavý, dobrý a chytrý člověk, který má spoustu úžasných nápadů. A tak spolu s ním vymyslí neuvěřitelně smělý a nebezpečný plán!

Pro čtenáře od 8 let.

rt12
  2. 9. 2014, 11:15
Vztah syna a otce. Vztah rodiče a dítěte je zde trochu jiný než jsme zvyklí, v určitých chvílích je až vyrovnaný. Přestože Dannymu je teprve 10 let vzniká mezi ním a otcem chlapské přátelství, zároveň je Danny stále synem, který svého tátu miluje a obdivuje. A právě to umocňuje příjemný pocit z této knížky.
LadysR2
  1. 2. 2013, 13:08
Tak tohle bych si přál, abych zažil u svých dětí. Láska, s jakou vypráví malej Danny o svém tátovi je něco, co mě zahřálo i teď, ve 40 letech. A to jsem to koupil pro svý děti :-)
domingo
  6. 3. 2010, 15:09
Skvělá kniha pro děti, laskavá, inteligentní a napsaná čtivě i pro dospělého čtenáře. Glorifikace pytláctví nebyla nikdy tak atraktivní :) (4/5)
Veronika
  28. 2. 2011, 21:03
Milé, rýchle, spravodlivé, pytliacke, poučné a ktovie aké ešte :). Skvelá kniha, perfektne napísaná, niekedy som mala až chuť ocitnúť sa na Dannyho mieste :). Veľa vody ubehlo odvtedy, čo som tú knihu čítala, ale neľutujem.