Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky

Originální název: The Wonderful Story of Henry Sugar and Six More

Volvox Globator - 2008
ISBN: 978-80-7207-685-7

Volvox Globator (2008) 978-80-7207-685-7 200

V sedmi povídkách této sbírky se seznámíte s dalšími typicky dahlovskými hrdiny, kteří prožívají své velmi neuvěřitelné příběhy, ať už je to boháč, který se naučil vidět i bez očí, chlapec, který umí rozmlouvat se zvířaty, mazaný stopař řidič, který mu zastavil, nebo oráč, který šťastnou náhodou našel poklad nesmírné hodnoty, a nechal se o něj připravit. Nejen začínající autory zajisté zaujme Dahlovo vyprávění o nesnázích s pedagogy a o tom, jak se i přesto nakonec stal spisovatelem.

Povídky:
- Chlapec, který hovořil se zvířaty (The Boy Who Talked with Animals)
- Stopař (The Hitch-hiker)
- Poklad z Mildenhall (The Mildenhall Treasure)
- Labuť (The Swan)
- Podivuhodný příběh Henryho Sugara (The Wonderful Story of Henry Sugar)
- Šťastná náhoda (Lucky Break)
- Hračka (A Piece of Cake)

kamie
  8. 11. 2011, 20:15
Existují soubory Dahlových povídek, které osloví více, přesto i tato kniha je zárukou kvality. Nejpozoruhodnější pro mě byla povídka "Labuť", střet nevinnosti s nelítostností, děsivý dětský příběh, který je o to palčivější, v jak přátelském se odehrává prostředí.
bungalov
  6. 10. 2013, 20:56
Pár povídek bych vyměnil, jinak zajímavý soubor. Líbí se mi koncept povídek Šťastná náhoda a Hračka na závěr. Prozradil bych víc, ale nechci o to někoho ochudit, jelikož i tato skutečnost nakonec převážila některá zklamání. Dobrých 70%