Originální název: Blackout

Epocha - 2011
ISBN: 978-80-7425-112-2

Epocha (2011) 978-80-7425-112-2 232
Grada (1999)

Román vychází ze základní dějové zápletky Neffova románu Tma. I jeho děj začíná okamžikem, kdy z neznámých důvodů přestala fungovat technická elektřina a v důsledku toho i všechna zařízení využívající elektrické energie. Hierarchie hodnot se mění. Nastává epocha násilí. Do popředí se dostávají lidé schopni organizovat skupiny, orientovat se ve vzniklém zmatku a vtiskávat mu řád. Lidstvo se musí naučit využívat neelektrické technologie. Jak se lidé vypořádají s touto nezvyklou skutečností? (Založil/a: Lygidy)

LuciusWlk
  5. 2. 2012, 13:48
Je to jednoduché, relativně dobře čtivé. Tmu od Neffa jsem nečetl, takže nemám srovnání. Nejedná se zde o žádně bláznivé sci-fi kotrmelce, závěr trochu vybočuje s konceptu knihy, ale kniha se četla příjemně.
mirabl
  28. 2. 2011, 22:49
Blackout je jakési "siamské dvojče", násilně oddělené od sci-fi "Tma" Ondřeje Neffa. V první půli Kovanic těží z dobrých technických znalostí věci. Jenže jako literární celek jeho dílko nedrží pohromadě ani náhodou.
JanaK7
  28. 9. 2016, 11:47
Podle mého názoru nevyužitý potenciál tohoto námětu. Na to, že se kniha honosí tímto názvem, jsem byla zklamaná.