Lucemburská krev

Lucemburská krev Originální název: Lucemburská krev

Moba - 2010

Moba (2010) 320

Příběh Prokopa a Jošta Lucemburského

Mladičký Prokop z Lucemburku přichází ke dvoru císaře Karla IV. na sklonku jeho vlády. Bratranec nastoupivšího krále Václava a bratr moravského markraběte Jošta má blízko, ale zároveň i daleko k trůnu. Má jasnou představu o spravedlivé vládě, ale jen skrovné možnosti ji uplatnit. Jeho vztahy s bratry Joštem a Janem Soběslavem i s bratranci Václavem, Zikmundem a Janem Zhořeleckým se v bouřlivých časech postupně proměňují. Tak dlouho prožívá lásky, boje, zklamání i triumfy, až je najednou oslněn blízkostí trůnu... (Založil/a: Milena)

Eva Rolečková Eva Rolečková
*29.01.1951

Blindwolf
  21. 6. 2016, 23:36
Jedna z knížek, u kterých jsem si nepřál, aby skončila :) Prakticky se jedná o příběh Prokopa z Lucemburku. Než jsem si přečetl tuto knihu, netušil jsem, jak zajímavou osobností tento člověk byl. Příběh popisuje celý jeho život. Barvitě poodkrývá spletité vztahy mezi blízkými příbuznými Lucemburky. Zkrátka dobrá kniha, která stojí za přečtení.