Jirkova zázračná medicína

Originální název: George's Marvellous Medicine

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1741-3

Knižní klub (2007) 978-80-242-1741-3 112

Jirka se děsně nudil. Neměl ani bratra, ani sestru. Jeho otec byl farmář a farma, kde bydleli, byla na míle daleko od lidí, takže si neměl s kým pohrát. Už ho nebavilo pořád se dívat na prasata a slepice a krávy a ovce. A obzvlášť ho nebavilo, že musí žít v jednom domě s tou starou zešedlou ubručenou bábou.
Většina babiček jsou milé, laskavé a nápomocné staré dámy, ale tato ne. Tráví každý den celý čas sezením v křesle u okna a stále si stěžuje, bručí, brblá, vrčí, remcá na to či ono. Nikdy, ani když má dobrý den, se na Jirku neusměje a nikdy mu neřekne: „Jak se máš dnes ráno, Jirko?" nebo: „Nezahrajeme si Člověče, nezlob se?"
Chcete vědět, co se stalo, když Jirka se svou nesnesitelnou babičkou zůstal jednoho dne sám? Stačí otevřít knihu originálního vypravěče Roalda Dahla a pustit se do čtení. Nebudete věřit vlastním očím!

Pro čtenáře od 8 let.

vladislaus
  19. 8. 2013, 11:04
Dahl má opravdu černý humor, ale v této pohádce to přehnal. Je to blábol a nesmyslná hříčka, kterou si krátil čas asi při čekání u zubaře.
alča87
  21. 6. 2014, 20:18
Dahl mě nezklamal. Sice se může zdát příběh jako ne zrovna výchovný, ale konec je stejný jako u klasických pohádek Němcové nebo Erbena. Dahl uměl skvěle vytvořit bláznivý a fantaskní svět, který pobaví nejen děti. Mě tedy pobavil. Je to něco jiného, originálního.
teite
  5. 4. 2016, 17:47
Mám Dahlovy knihy moc ráda. Můžou se zdát nevýchovné, jenomže když se člověk zamyslí, kolik mezi námi žije takových hamižných rodičů, kteří by pro zisk klidně nechali zmizet babičku? Mně tak vlastně přijde naopak výchovná. A navíc mnohem zábavnější, než mravoučné výplody spousty dalších autorů, z nichž u některých si říkám, zda nemají děti za úplné pitomce. Bonus toho všeho je, že knížka bavila děti i rodiče.
Esty
  4. 1. 2012, 12:29
u této knihy si nejsem jistá, zda je z hlediska výchovy pro děti vhodná. Sama bych ji asi dětem nedoporučila. Byla jsem celkem překvapená vyjadřováním autora
Ay'Le
  8. 3. 2010, 17:39
u tehle knihy jsem se hodne bavila:))