Odhalená temnota

Originální název: Darkness Revealed

Levné knihy KMa - 2010
ISBN: 978-80-7309-816-2

Levné knihy KMa (2010) 978-80-7309-816-2 408

Uplynulo již téměř dvěstě let, kdy se Anna Randalová odevzdala upíru Condu Cezarovi v noci nezvladatelné vášně. Od té doby Anna nestárne, ale upírem není. Probudily se v ní paranormální schopnosti, kterým stále nemůže porozumět. A ten sexy okouzlující upír, který je za to zřejmě zodpovědný, se vyhnul všem snahám ho vypátrat, až dosud... Cezarovo slastné setkání s Annou ho stálo dvě století pokání. Ale jedna věc se nezměnila - reakce jeho těla na ni je stále stejně naléhavá... (Založil/a: spartik)

Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 21:54
Tuhle knížku jsem četla jako první z té série, než jsem vůbec věděla, že to nese celkový název Guardians of Eternity. Knížky jsou na sobě nezávislé a doplňují se.
RikaAkira
  31. 10. 2011, 20:11
Došly knihy, nadešel čas přečíst ty máminy. ísty i vtipný kousek, připomínající mi trochu mediátorskou sérii od Meg Cabotové.

Nevím, jak je to možné, ale také v tom vidím hodně z některých fanfiction povídek fanynek Harryho Pottera (a jiných hitovek) - postavy ve stylu Mary Sue aneb überdokonalost sama, spiknutí, velmi podrobné popisování lechtivých pasáží atd.

Jediné dvě věci, co mi tu vadí, je přehršel erotických scén (nečekala bych, že něco takového někdy řeknu :D) a nekonečné repete popisování postav, protože je kvůli tomu čtenář vystaven neustálému opakování určitých výrazů a třeba mě to strašně dráždí, protože ty výrazy už podvědomě skoro počítám a ruší to mě to (a navíc do smrti nezapomenu, že Anna voní jako fíky, Cesar má tendence hrdelně vrčet a šťouchat do Anny svým "vztyčeným kopím", na rozdíl od ostatních upírů má snědou hruď a ačkoliv byl 200 let "mimo", má opravdu široké znalosti kultury 20.století).

Druhá věc je neosobní překlad, blbě se to čte a neustále narážím na místa, kde poznám, jak to znělo anglicky a jak je to neobratně přeloženo. Ovšem některá místa byla napsána tak přehnaně, že by to znělo blbě i anglicky.

Radši bych to viděla zfilmované.