Hodinky s vodotryskem

ISBN: 80-85906-45-7

Hynek (1997) 80-85906-45-7 209
Olympia (1978)
Mladá fronta (1965)

Soubor dvanácti povídek. Náměty se pohybují na hranici možného a nemožného, zahrávají si s tajemstvím a pokaždé z jiné stránky postihují jeden základní motiv: osud nejrůznějších věcí ve velkém mechanismu světa. (Založil/a: Aerine)

jehlaspichlas
  13. 8. 2012, 20:27
Lehce hororové, absurdní, takové jsou povídky Alexandra Klimenta ve sbírce Hodinky
s vodotryskem. Jsou nápadité s originální pointou. Knížka se mi moc líbila.
huttershofen
  17. 1. 2013, 10:31
Jedna z nejlepších českých povídkových knížek, každá povídka je dokonalým světem sama o sobě. Promyšlené, skvěle napsané, výborné pointy,
Jitka1
  21. 10. 2013, 8:45
Sbírka o stočtyřiceti stranách obsahuje těchto12 povídek: Pevnost, Hodinky s vodotryskem, Fotel, Útlý host, Krátce po osvobození, Praporky, Devátý kapesníček, Antibiotikum, Unikát, Imprimatur, Rychlovlak a Mistr.
Setkáme se v nich s lidmi, kteří se ocitli v neobyčejných situacích. Některé povídky působí až absurdně, každá z nich je sama o sobě malým skvostem s výbornou pointou. Rozhodně jsem se při jejich četbě nenudila, dávám jim pět hvězdiček a vřele je doporučuji každému ctiteli dobrých knih.