Oči ve tmě

Oči ve tmě Originální název: What Angels Fear

Alpress - 2005
ISBN: 80-7362-087-1

Alpress (2005) 80-7362-087-1 355

Detektivní příběh je zasazen do prostředí Londýna na počátku 19. století. Aristikrat Sebastian St. Cyr trpí zvláštní chorobou, způsobenou genetickou mutací: má mimořádně citlivý zrak i sluch. Průvodními znaky jsou žluté oči a vychýlení bederní páteře. Nemoc, která ho sužuje, mu však umožňuje vidět i ve tmě.

V Londýně dojde k brutální vraždě ženy, která byla před smrtí znáslněna. Nešťastnou shodou náhod je z činu podezřelý právě Sevastian. Během zatýkání se mu podaří uniknout. Rozhodne se, že se bude skrývat ve městě a že pravého vraha vypátrá na vlastní pěst. Netuší, jak vysoce náročný úkol si dal a kolik intrik mu skříží cestu. Vrah se dostane i n stopu jeho milé Kat... (Založil/a: Blueberry)

Artep524
  7. 7. 2012, 14:26
Jediná kniha od C. Proctor, která mě zaujala svým napínavým příběhem a tajemnem, což v ostatních jejích knihách nenajdeme.
Yggdrasil
  22. 2. 2016, 11:07
Tak trochu z jiného koutku. Jde o romantiku, ale protkanou tajemnem, romantika zde není na prvním místě, čímž mezi knihami stejného druhu vyniká. Detektivní zápletka je vykreslena výborně a ooravdu mě hodně bavila . Po dlouhé době jsem si opravdu romantiku užila se vším všudy.