Pronásledovaná

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2839-6

Knižní klub (2010) 978-80-242-2839-6 368

Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu – ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Nevyzpytatelná červená mláďata mají svá tajemství, ve tmě se skrývá cosi neviditelného, objevují se další záhadné prorocké básně a Zoey pronásledují podivné, až příliš živé noční můry. Když se však nakonec Zoey ocitne v opravdovém ohrožení života, může za to docela obyčejná žárlivost. Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy, nebo se do toho jako správná puberťačka jen zamotá ještě víc? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel. (Založil/a: Blueberry)

PeťkaW.
  18. 9. 2015, 14:23
Ehm... tohle bylo... dosti přitažené za vlasy. Celkově se mi tato sága líbí, ale některé její prvky, jsou prostě otravné. Nechápu, proč se autorky pořád drží linie s několika obdivovateli Zoey. I když pominu fakt, že je přinejmenším dost zvláštní, aby se do ní pobláznil každý chlap na světě, pořád tu ještě zůstává její neobyčejná schopnost všechny stejně milovat. Nezlobte se na mě, ale občas se chovala hůř než profesionálka z E55. A o to horší mi přišlo její chování, že vlastně nešlo o sex (alespoň většinou), ale že je měla opravdu ráda. Tímhle mě první polovina knihy naprosto vytáčela. Tím + prázdnými místy o ničem, které jenom měly knihu nafouknout. V další půlce se vše naštěstí trochu srovnalo a některé dějové linky se uzavřely, ale i tak hodnotím tenhle díl, jako zatím nejhorší.
Lucianna
  28. 4. 2014, 21:04
Knihy této série se mi líbí moc, ale to myslíte vážně?? Pochopím když chce dva kluky a nemůže se rozhodnout, ale tohle? Chodí s Heathem a Erikem a ještě se k tomu přidá Stark ?? myslíte to vážně ? ani nemám chuť ponořit se do dalšího dílu..
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:08
A je konec. Dějová linka mě naprosto znavila a nepřitáhla moji pozornost. Už je toho opravdu moc, vždyť kolikrát můžete vstoupit do stejné řeky? A ano, do stejné řeky dvakrát nevstoupíš.
Lerenika
  3. 9. 2011, 15:22
To myslíte skutečně vážně??
Nazývat tuto sérii geniální, mi přijde jako rouhání....
Vážně.
Wajny
  7. 11. 2014, 9:56
Tenhle díl se mi líbil, konečně se tam začalo něco dít - už se asi budu opakovat, ale vadí mi pubertální já Zoey. Autorky se asi snažily odlehčit situaci a udělali se Zoey pubertačku, které víceméně pořád myslí jen na kluky :-) a dokonce i na bohy - děs!
RacingF
  2. 1. 2012, 11:15
Zatím jsem se Školou noci prokousala k 5. dílu - Pronásledovaná... Na jeho další pokračování už nemám sílu! Ze začátku mě tato série bavila, ale pak následovala dalších xy pokračování... Nejlepší by bylo, kdyby autorky v nejbližším díle vše ukončili :PP Jelikož nekonečné pokračování mě už nebaví a hlavně knihy ztrácí na kvalitě (příběh mi přijde zbytečně prodlužován nesmyslnými věcmi)...
evulinkalinhartova
  19. 3. 2013, 13:36
Tak nevím, první tři díly se daly číst. Byly opravdu zajímavé a čekala jsem, že i další díly budou stejně dobré. Bohužel jakmile přišel 4. a 5. díl, moje nadšení velice opadlo. Začalo to být nudné a nezáživné. Pátý díl jsem sice dočetla, ale stálo mě to velké úsilí se vyloženě do knížky nutit. Jindy přečtu knížku, která má 400 stránek za noc, ale tohle. Trvalo mi 5 dní přelouskat to.
Výsledek, už je to moc. Do dalšího pokračování se nepustím.
Mělo to skončit v tom dobrém v tom správném momentu. Né psát další knihy, když je to nudné.
Lucifergar
  27. 5. 2014, 0:59
Tak mi nezbývá než se přidat ke většině zde hodnotících... pátý díl jsem se sebe zapřením dočetla, ale měla jsem co dělat... šestý jsem někde na padesáté stránce a nejsem schopná to dočíst a asi ani už nedočtu. Sorry, ale zamilovat se do Krakouna tu už je na mě moc...
Freaky
  22. 10. 2013, 20:04
U pátého dílu jsem se Školou noci skončila. Dvakrát. Poprvé jsem tuhle sérii začla číst asi v druháku a nedočetla, ale z důvodu absence dalších dílů. Teď ve 20 jsem se k tomu vrátila a do té 5 knížky to šlo číst. 6stý díl jsem začala ale nedokončila. Přestalo mě to brát,protože mě otravovalo jak se tam všechno opakovalo milionkrát a byla už to nuda!! Předvídatelná nuda. Jak říká komentář od evulinkylinhartové: mělo to skončit a né připisovat další litánie o tom, jak je Eric jak superman a Kalona děsně sexy a Neferit potvora. :)
AjaH
  25. 2. 2013, 18:22
Sérii jsem četla téměř zároveň s Upířími deníky a i když úroveň neklesla tak hluboku jako u Deníků, které byly na začátku geniální a pak už se nedaly číst, i tak klesla:-) Škole noci dám šanci ještě jedním dílem...
Almond
  12. 2. 2013, 21:09
První dva díly se mi opravdu líbily. Časem se knihy staly nudné a zase nudné. Lituju svého ztraceného času u této knihy. nemohla jsem se dočkat až dočtu pátý díl a rozhodně se na další nechystám.
Angel_1
  26. 3. 2012, 2:07
Tato sága je opravdu super. Kdo nečetl, tak jak začne, nebude chtít přestat, jak dočte jednu knížku hned začne s další :-) Líbí se mi, že na začátku dalšího dílu není x stránek o tom co bylo v předešlé. Doporučuji všem ženským, co mají rádi tenhle styl :-)
SabííxD
  16. 5. 2011, 17:36
Tuto knihu jsem dočetla asi před 10 dny a byla jsem vážně unešená.Můj názor je takový: Kam se to hrabe na Twilight ságu.
Opravdu obdivuji paní Castovou a její dceru,že dokázali napsat něco tak geniálního.
Četla jsem,že má být celkem dost dílů a tak jsem zvědavá na další.
V dohledné době budu mít i 6. díl :D a sedmý si také koupím...