Beatles

Beatles

Podtitul: výpověď o jedné generaci

Originální název: Beatles - výpověď o jedné generaci

Mladá fronta - 1987

Mladá fronta (1987) 288

Příběh kapely The Beatles od počátků v Liverpoolu do rozpadu a vraždy Lennona. Citace a překlady textů písní, s dodatkem diskografie kapely. (Založil/a: tot)

Bloodym
  3. 12. 2013, 2:37
Pro fanoušky Beatles povinná četba! Trvalo mi docela dlouho, než jsem knihu v knihovně dostala. Ale Beatles mám v přehrávači mezi nejpřehrávanějšími, takže čekání stálo za to.
huttershofen
  1. 2. 2013, 19:23
Za komunistů my ji ukradli ve škole, protože Beatles tehdy byli valuta, ale od táty jsem nakonec dostal novou. Jako prakticky ve své době jediný zdroj informací o Beatles jsem ji četl několikrát, A. Matzner odvedl dobrou práci.
Vorech
  24. 4. 2015, 15:57
Protože je to jediná kniha o Beatles, kterou jsem přečetl, ponechám si jednu hvězdičku jako reservu do budoucna. Jinak se jedná o podrobný a velmi čtivě napsaný životopis celé hudební legendy. Kniha je podpořena řadou detailů a historek. Mnohem lidštější je však na svém začátku, kdy popisuje dětství všech "hrdinů" a jejich dlouholeté neúspěchy a pády před tím, než se stali živoucí legendou. V okamžiku, kdy Betales vyprodávají koncertní arény a jejich desky zdobí první místa hudebních hitparád, jako by Matznerovi chyběl materiál o samotné čtveřici. A tak se zaměřuje na recenze desek, obchodní informace o firmách, na ředitele, producenty. Ale osobní příběhy hudebníků se vytrácejí a zplošťují se na "antiválečné motivace" a ekonomické problémy jimi založených firem. Ani samotný rozpad Beatles není popsán jako osobní rozhodnutí, ale spíš obchodní konflikt kolem pana Kleina. Což, to nevadí. Jen zajímavé si uvědomit, že někde v půli knihy se mění styl vyprávění. Rozhodně doporučuji.
Harris
  3. 10. 2012, 21:28
...protože Beatles jsou mou nejoblíbenější skupinou a protože babička pro mě hledala tuhle knížku celý den.
FailaG
  23. 12. 2011, 18:23
Tuto knihu vlastnil kdysi můj otec a mně se dostala do rukou nedávno, jedním hltem jsem jí přečetla, jelikož jsem toužila se o těch lidech něco dozvědět. Velice dobrá knížka, ačkoliv je tam pár nesrovnalostí.. A souhlasím s předchozím komentářem na zdůraznění toho zblbnutí..
knihkupec
  18. 2. 2011, 22:15
Moje iniciační kniha. Ve své době sehnatelná jen s protekcí (ještěže strýc pracoval v nakladatelství). Díky ní jsem objevil báječný svět Brouků, kupodivu kniha ani není příliš poznamenaná dobou vzniku (snad až na to, že je v ní zdůrazňováno, jak Beatles pocházeli z chudých poměrů a jak "zblbli", když se z nich stali boháči.