Pevnost

XYZ - 2011
ISBN: 80-85194-56-2

XYZ (2011) 80-85194-56-2 503
Dialog (1993)

Děj hororového románu se odehrává v období druhé světové války v Transylvánii, kde čelí nacistická armáda zlu ještě horšímu, než představuje ona sama. Strhující napětí, tajemno a reálie druhé světové války se spojují v jedinečném románu F. Paul Wilsona, který se na dlouho držel na žebříčku bestsellerů na celém světě. (Založil/a: dishoa)

vladislaus
  23. 2. 2014, 14:59
Celkem slušný upírský příběh, i když to vlastně upír není, kdo v pevnosti straší. Jak psali i ostatní uživatelé je začátek na 5 hvězdiček, později ale jde kvalitní příběh prudce dolů.
illy
  22. 11. 2012, 12:04
Po dočtení jsem měl sto chutí napálit jen 40%, ale přeci jen si to tato kniha nezaslouží. První dvě třetiny se totiž jedná o výborné čtení, náckové, opuštěná pevnost v Rumunsku, přibývající otazníky a velmi dobrá atmoška. Příchod až melodramatické milostné linky mě měl varovat. Najednou jako bychom četli úplně jinou knihu. A finále už bych zařadil do pohádek. Nejde však o téma, to bych si ještě dokázal představit v dospělejším hávu (vytane na mysli hlavně Highlander s Lambertem), ale o zpracování. Kdyby mi bylo o patnáct - dvacet let míň, možná bych byl nadšen. Takhle zůstává jen roztrpčení a chuť škrtit.
Venceslao90
  29. 12. 2013, 18:45
Ze začátku kniha tak trochu klame tělem. První třetina slibuje napínavou hororovou četbu, ale možná až příliš brzo se z toho všeho stává takový fantasy příběh. Netvrdím, že mě kniha zklamala, jen jsem od ní čekal trochu něco jiného, ale budiž. Rozhodně se čte pohodovým tempem a nenudí, protože se stále něco děje. I když místy je to tak trochu "béčkové".
olla
  22. 9. 2014, 21:05
Tohle bylo zajímavé čtení, moc se mi líbil příběh na pozadí II.sv.války a navíc v Transylvanii. Asi tak do poloviny díla jsem myslela, že to všechno mají na svědomí rumunští partyzáni a ejhle, vyklubalo se z toho "něco, co vraždí mé muže", opravdu zajímavé a místy i dost strašidelné
katchenka
  6. 5. 2012, 17:47
Kniha se mi líbila. Mám ráda knihy s upírskou tématikou a s nacistickou tématikou a tady je to v jednom:) Kniha je čtivá a má výbornou atmosféru.