Flotila světů

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Baronet - 2009
ISBN: 978-80-7384-213-0

Baronet (2009) 978-80-7384-213-0 346

Larry Niven se spojil s dalším významným autorem SF, E. M. Lernerem, s vynikajícím výsledkem - jejich předehra k Prstenci je snad nejlepším dílem celého cyklu.
Kristen Quinn-Kovacs zaujímá vedoucí úlohu - zachránila předky z vesmírné lodi a poskytla jim nový svět. Výbuch supernovy a zničující radiace však přinutí Obyvatele k útěku. Berou si sebou i své planety - Flotilu světů. Kristen se vydává na průzkum a přitom narazí na dávno zapomenutou historii, a její objev otřese samotnými základy světů. (Založil/a: slina)

HELLBOY-DB
  12. 2. 2016, 17:03
To jak prolog uvedl knihu na prvních stránkách, byla taková trochu klamavá reklama, naznačovalo se totiž, že se příběh ponese na trochu temnější vlně, ale nakonec to byl jen můj chybný úsudek. Tím jsem se dostal do situace, kdy jsem si musel zvykat na mimozemšťany, kteří svým chováním moc strachu nevzbudí a té temnoty do příběhu zas tak moc nepřinesou. Trochu líp nakonec dopadl nosný prvek příběhu, kdy několik lidských jedinců začne pátrat po své zatajované minulosti. Tady se ke slovu dostalo pár zajímavých momentů a ty místy trochu bezkrevnému ději dodaly potřebnou transfuzi a knihu poslaly k ===80%.
Coffey77
  22. 7. 2012, 7:56
Nejlepší dílo celého Prstence. Můžete číst před přečtením Prstence, ale klidně i po přečtení celé série.