Pán čarodějnic

Pán čarodějnic Originální název: Der Hexenmacher

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-096-2

Fantom Print (2010) 978-80-7398-096-2 368

První kniha série Kroniky Hagena von Stein.

Čechy na počátku 15. století. Země je rozdělena. Hned několik kandidátů bojuje o královskou korunu a církev je rozštěpena kvůli třem papežům, kteří vznášejí nárok na Petrovo dědictví. Navíc jsou tu rebelující kacíři, inkvizice a první předzvěsti další morové epidemie. V této pohnuté době se Hagen von Stein stává rytířem a snaží si najít své místo v pozdně středověkém světě. Jeho cesta, kterou kříží inkvizitoři i pradávné tajné spolky čarodějnic a vlkodlaků, je dvojnásob těžká, protože se nikdo nesmí dozvědět o daru, požehnání či prokletí jeho zvláštního dědictví.
Tato temná tajemství, pečlivě střežena před nezasvěcenými, naleznou cestu až do našich časů. Protože hrůza se nikdy nestává minulostí - a má nekonečnou trpělivost... (Založil/a: icekafe)

André Wiesler André Wiesler
*25.09.1974

PeťkaW.
  6. 12. 2014, 9:41
Baví mě číst knihy z našeho prostředí od zahraničních autorů. Vždycky jsem zvědavá, jak naši historii a české prostředí pojmou a začlení do svého pohledu a příběhu. Musím říct, že Wiesler mě docela příjemně zaskočil množstvím historie, které v knize použil a je dobře, že nelenil a fakta si zjistil (i když u některých překroucení, která byla nezbytná k tomu, aby mu pasovala do děje, mě svrběly prsty).
Co se týče děje samotného, přijde mi, jak kdyby si teprve někde za polovinou knihy autor uvědomil, o čem vlastně příběh bude dál a jak chce pokračovat. Mezi první a druhou polovinou je neskutečný rozdíl, ale musím říct, že druhá půlka je podstatně akčnější a čtivější, závěr pak, naprosto nečekaný a zvratový. I kdybyste si během čtení říkali, že další díly asi číst nemusíte, tak po posledních několika stránkách zaručeně změníte názor. Jinak postavy jsou sympatické, drží se svých rolí, příběh je čtivě napsaný, i když občas mi přerušení intermezzem ze současnosti přišlo trochu násilné a "mimo mísu" a na můj ateistický vkus je tu až moc prostoru věnováno víře a křesťanství (ale uznávám, že vzhledem ke zvolené době a příběhu samotnému, je to nezbytné). Každopádně na druhý díl se vrhnu hned a jsem zvědavá, jak bude děj pokračovat.
Abby Qe
  18. 7. 2016, 14:16
Už dlouho mi nepřipadala žádná kniha tak nevyzpytatelná a různorodá. Na příběhu se vezete, jako na horské dráze. Chvíli máte naději a vzápětí vám ji autor sebere. Kniha je čtivá a poutavá a moc se mi líbila, i přestože jsem snad nikdy na žádné dílo nebyla tak moc naštvaná.
Mark.
  22. 5. 2016, 20:10
Děj je skvělý, kniha velmi poutavá a dobře čtivá. Ale k historii se raději vyjadřovat nebudu, někdy jsem si prostě tvrdila, že je to jen vymyšlený příběh :-)