Oškliví

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-397-4

Triton (2010) 978-80-7387-397-4 328

První kniha série Oškliví.

Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava.
Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných - a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život... (Založil/a: icekafe)

Scott Westerfeld Scott Westerfeld
*05.05.1963

wwwhisk@s
  7. 7. 2013, 8:51
Zajímavý námět, zajímavou formou zpracovaný. A hlavně je tu hodně znát, že autor psal spíše pro děti, nicméně je to příjemná oddechovka, která neurazí. Ano, ze začátku jsem tomu moc šancí nedávala, ale na druhý díl se opravdu těším. Jen jedno mi tu tak nějak hodně vadilo - a to hlavní hrdinka. Tally mi prostě přišla nesympatická od začátku až do konce, hloupá husa, která neví, co chce. Jinak ale fajn kniha.
DanielOsbourne
  22. 8. 2014, 13:22
Na tuto dystopii jsem se velmi těšil a dost mě zklamala. Ona kniha sama o sobě má zajímavou myšlenku, ale postavy mi vážně lezly na nervy. A nejvíc bohužel Tally. S knihou jsem se vážně pral až do posledních stránek a jsem v rozpacích, zda má cenu si pořizovat další díl, když vím, že hlavní postava bude opět na ránu a možná ještě víc, než byla v tomto díle. Zápletka je ale natolik zajímavá, že jsem možná ochotný toto překousnout a druhému dílu dát ještě šanci.
Veve721
  10. 2. 2016, 18:23
Nebudu se tu rozpisovat. Zkráceně: PERFEKTNÍ. Není jediná věc, kterou bych vytkla. Prostě mi nížka sedla nápadem, zpracováním, délkou, vším... rozhodně si ji brzo koupím do knihovničky. :)
Janiska
  5. 8. 2011, 11:42
Zajímavá kniha. Opakování někteerých výrazů stále dokola mě sice zpočátku štvalo, ale pak jsem si na to i zvykla, asi to tak má být. Už mám rezervovaný v knihovně další díl a těším se na něj :-)) Řekla bych ale, že nenadchne každého a je určena především pro mládež :-))) Ale proč né, že :-))
Kate.K.
  30. 7. 2015, 17:14
Kniha mě nadchla, je to takove fantasy. Těším se, až si přečtu druhý díl a speciály. Je to super oddychovka, která vtáhne do děje. Ani romantické zápletky nechybí. Nemám, co vytknout. ;)
Pajulinka
  7. 6. 2013, 20:14
Je to tak trošku něco jiného, ale rozhodně mě knížka zaujala, že jsem si prečetla i následující díly a nelituji toho. Kdo má rád scifi a fantasy, tak doporučuji :)