Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mojmír

80%
4 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mojmír

Podtitul: Cesta pravého krále


Originální název: Mojmír

Nejnovější vydání:
Albatros - 2010
ISBN: 978-80-00-02488-2
Počet stránek: 336
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (2010) 978-80-00-02488-2 336

Před osmi sty lety se vydává na nelehkou cestu dvanáctiletý chlapec z rodu mocných králů, provázen přáteli a rytíři templářského řádu. Mojmírovo dlouhé putování, plné nebezpečí a nástrah, vede od moravského Vlčnova přes rozbouřené moře, strmé hory, zničující pouště, Hedvábnou stezku, Tibet, Čínu až do Mongolské říše, kde vládnou Čingischánovi potomci. V zemi předků však jeho mnohaletá pouť nekončí. Mojmír má před sebou ještě jinou, neméně strastiplnou cestu, aby naplnil svůj osud i dávnou věštbu. (Založil/a: icekafe)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

BobEdel
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 2. 2011, 15:05
Mojmír je kniha, která již svým názvem a designem zve k návštěvě Velké Moravy. To mne k ní přilákalo, i když to nakonec byla pouze jedna z linií příběhu, který spíše méně úspěšně přebírá prvky Alchymisty a Miliónu, ale ponechává si náš český (moravský) ráz. Bohužel tu jsou přítomna i mnohá klišé fantasy literatury (k níž se kniha svým způsobem řadí) - tj. mladý chlapec s výjimečným darem, černobílost většiny postav a mesiášský příběh.
Pokud se člověk dokáže přenést přes tyto překážky, otevírá se mu příběh velmi čtivý, prodchnutý fantazií autorky. Silný je především ve své první polovině, kde určité mystično a tajemství ještě není odhaleno. Atmosféra je vkusně doplněna pěknými ilustracemi spolu s fiktivními ukázkami kreseb z deníku jednoho ze členů výpravy
Hodnocení je samozřejmě ovlivněno i tím, že je to původní český (moravský) kousek plný našich dobových reálií.