Místo určení neznámé

Místo určení neznámé Originální název: Destination Unknown

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2661-3

Knižní klub (2010) 978-80-242-2661-3 216

Ve světě začali podivně mizet mladí vědci. Nikdo neví, co se s nimi stalo ani kam se poděli. Až jednoho dne zmizí i mladý Angličan jménem Tom Betterton a jeho případ dostane na starosti inspektor Jessop. Ten vymyslí lest – vyšle do Afriky Hilary Cravenovou, ženu, která po rodinné tragédii nemá pro co žít, ale ani co ztratit, aby sehrála roli Bettertonovy manželky Olive (jež odjela do Maroka zotavit se z prožitého šoku, letadlo s ní se však zřítilo) a pokusila se přivést Jessopa na stopu organizace zapletené do špionáží a nebezpečných výzkumů. (Založil/a: icekafe)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Venceslao90
  26. 9. 2012, 8:43
Hodně netradiční Agatha. V podstatě se ani tolik nejedná o špionážní román (díky bohu), ale spíše o takovou povrchnější vizi utopického společenství vědců. Pro mě příjemná oddychovka.
Buřinka
  2. 10. 2016, 19:21
Kniha, která byla vydaná poprvé v roce 1954, neztrácí na originalitě ani dnes. Čtenář se dostane na stopu špionážní organizace. Hilary Cravenová - žena, která nemá pro co žít - pomůže ve vyšetřování zmizelého mladého vědce. Sice mi tu chybí mí oblíbení vyšetřovatelé, ale jinak je detektivka čtivá...
delfinek
  26. 11. 2015, 21:51
Bohatý muž pan Aristides soustředí všechny vědce do výzkumného centra v Africe,kde je víceméně drží násilím a chce po nich dokončení jejich výzkumů,ale je mezi nimi i vrah...zvláštní,ale dobrý,netradiční Agatha :-))...postava Hilary je úžasná :-))