Případy detektiva Murdocha 1 - Vražda v zapadlé uličce

Případy detektiva Murdocha 1 - Vražda v zapadlé uličce Originální název: Except the Dying

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-761-5

Jota (2010) 978-80-7217-761-5 255

První kniha série Případy detektiva Murdocha.

Uprostřed mrazivé zimy roku 1895 je v jedné opuštěné torontské uličce nalezeno zmrzlé nahé tělo mladé venkovanky. Přijela do Toronta vydělat si jako služebná v lepších rodinách. Brzy se zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu, nýbrž o promyšlenou vraždu - dívce někdo násilím podal opium, aby se nemohla bránit. A když navíc vyjde najevo její těhotenství, je o náležitou detektivní zápletku postaráno.
Svérázný mladý detektiv William Murdoch vyslýchá a vyšetřuje řadu lidí z různých vrstev. Pátrání ho zavede do rozmanitých prostředí, od temných doupat až po viktoriánské salony torontské smetánky. Všichni, kdo vstoupili do života prosté venkovské dívky, skrývají nějaké tajemství, a tak se ocitají na seznamu podezřelých...

Vražda v zapadlé uličce byla prvním románem Maureen Jenningsové. Setkala se s vřelým přijetím čtenářů i literárních kritiků a byla navržena hned na dvě ceny: Arthur Ellis Award, kterou uděluje organizace Crime Writers of Canada, a Anthony Award od mezinárodní asociace Bouchercon Crime Writers Conference. Jenningsová dovedně zasazuje poutavý kriminální příběh do atraktivních historických kulis Toronta na sklonku 19. století. Dokonale napsaná detektivka možná čtenářům připomene Agathu Christie. Nebo snad A. C. Doyla? (Založil/a: icekafe)

smajlinka
  27. 10. 2014, 21:02
Knížku jsem přečetla za jeden den. Líbila se mi. Akorát ten konec mi pak přišek trošku zvláštní, takový neučesaný. Určitě si přečtu i další díly :-)