Černá hvězda

Černá hvězda Originální název: L'Etoile noire

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1867-0

Knižní klub (2007) 978-80-242-1867-0 172

Bordeaux, 1943, německá razie.

Sidonie a její pětiletá dvojčata jsou zatčeni. Budou deportováni, protože mají černou pleť.
Páchnoucí vlak plný úzkosti a strachu je po strastiplné pouti doveze do Osvětimi. Ihned po příjezdu odeberou Sidonii syna-musí mezi muže. Vzápětí poté jí zemře dcera a ji převezou do Ravensbrucku.
Sidonie bojuje proti utrpení a ztrátě rozumu vzpomínkami na rodný Martinik. Děs a hrůza tábora v ní probouzí dávnou paměť zotročených afrických předků. Oni se přece bouřili, přežili staletí útlaku. Stvoří si vlastního boha Agenora a modlí se k němu, prosí ho o sílu a odvahu. Vždycky byla hrdá na to, že sama otroctví nikdy nezažila, a vzdoruje ze všech sil. (Založil/a: Honey0105)

Michelle Maillet Michelle Maillet
*??.??.1948

Gilmur
  13. 1. 2011, 17:45
Dá se říci, že až na pár pasáží mě kniha dost nudila. Jakmile se děj trošičku rozjel přišli místa vzpomínání a přemýšlení, které mě dost nudila. Dále mě zklamaly obrovské dějové skoky...chápu však že z pouhých deníkových poznámek se sestavit plnohodnotná kniha asi nedá.