Piráti

Originální název: Pirates

BETA Dobrovský - 2007
ISBN: 978-80-87124-38-3

BETA Dobrovský (2007) 978-80-87124-38-3 232

Stačí jediné zvolání a dech se tají, a to klukům od devíti až do devadesáti. A už jsou zase tady. Přirážejí ke břehu, šavle řinčí a míhají se barevné šátky. A nade vším slavná pirátská vlajka s lebkou a zkříženými hnáty. A defilují všichni, od Černovouse přes Henry Morgana a Williama Dampiera až po piráta pirátů, Černého Bartoše. Tentokrát se před námi otevírá pravdivá historie zlatého věku pirátství i s jeho koncem. Kniha vypráví o slavných dobách očima sedmi britských námořních lupičů, podrobně líčí jejich život, zločiny i kořist a také to, jak Admiralita prosazovala v Parlamentu zákony, které slavné piráty nakonec přemohly. Tak vzhůru na palubu a dobrý vítr! (Založil/a: Antonín)

Joel Baer Joel Baer
*??.??.1938

Henry Morgan
  29. 10. 2010, 1:22
Skvěle popsaná historie pirátství, která se vykresluje na pozadí biografií jednotlivých slavných pirátů, kde každému je věnována kapitola. Ačkoliv nemám rád historickou literaturu faktu, tak toto mě velmi zaujalo.