Originální název: Nelítostně

Epocha - 2015
ISBN: 978-80-7425-284-6

Epocha (2015) 978-80-7425-284-6 192
XYZ (2006) 80-87021-39-8 296

Trojice spolužáků z Bíliny loni zavraždila kamarádku Kamilu. Co je vedlo k brutálnímu činu, dodnes nikdo nevysvětlil. Na základě deníku oběti i zápisků jednoho z pachatelů a podle policejního protokolu jsme se pokusili odhalit pozadí činu a ukázat, jak smrt Kamily vnímal sám vrah.
Prý si s myšlenkou vraždy napřed jen pohrávali. Provokovali se navzájem, a pak už nedokázali přestat… Středoškoláky odsoudil nedávno soud na 58 let vězení. Jakub Procházka (20) a Antonín Rezňák (21) dostali 20 let, Petrovi Štenclovi (19) vyměřili o dva roky méně. Ovšem na veřejnost se nedostalo vše, co vraždě předcházelo. Mladý vrah si vedl deník. Se skupinou lidí připravoval dokonce kanibalskou hostinu.
Reportér Radek Hromuško sepsal svůj příběh na základě rozhovorů s pozůstalými i rodiči Jakuba Procházky. Vycházel z policejních protokolů i ze zápisků, které si Procházka i jeho oběť vedli. Výsledný text je autorským dílem, který popisuje celou událost co nejvěrněji. Je publikován se souhlasem rodičů oběti i vraha. (Založil/a: Antonín)

Radek Hromuško Radek Hromuško
*16.08.1968

johnnie
  18. 1. 2016, 12:45
Příběh je samozřejmě velmi silný, ale jinak se to fakt nedá číst. Těžko říct, jestli se to celé odehrávalo opravdu takhle, nebo jestli sám sebe autor v příběhu trochu zveličil, každopádně píše strašlivě bulvárně (ačkoliv se zřejmě snaží o opak) a přitom nečtivě, celou knihu obalil tunami slizkého patosu. Zajímavé jako dokument, kéž by ale toto dílo býval napsal někdo jiný.
Bedřich Nikola
  19. 2. 2015, 18:54
Při čtení této knihy máte dojem, že ji píše žák páteho ročníku ZŠ. V každé druhé větě je hrubka a o nějaké slohové úpravě si můžete nechat zdát. V životě jsem neviděla hůře napsanou knihu. Ovšem chápu nedůležitost gramatiky ve srovnání s příběhem, který v ní autor řeší.
Celý příběh mě velmi zasáhl, neboť jsem v Bílině prožila kousek svého života a jednoho z vrahů jsem osobně znala. Je to naprosto ŠÍLENÉ. Ještě dlouho po přečtení Vás kniha nenechá v klidu spát. Vše je tak nepochopitelné a zároveň reálné. Doporučuji všem. V mnoha směrech Vám otevře oči a v mém případě i plní přání autora: rozhodně jsem více opatrná.
Rouzina
  24. 2. 2011, 22:03
Knihu sem si chtěla přečíst, protože žiju kousek od tohoto města, ale v Bílině mám i část rodiny. Knížka je celkem dobře psaná, vůbec sem u toho nechápala co to ty kluky vůbec napadlo, Kamča vypadala podle knížky jako fajn slečna, takže sem furt nechápala proč. Když sem knížku přečetla, furt jsem ten případ měla v hlavě.