Když sloni pláčou

Když sloni pláčou Originální název: When Elephants Weep

Rybka Publishers - 1999
ISBN: 80-86182-20-7

Rybka Publishers (1999) 80-86182-20-7 312

Emocionální svět a citový život zvířat.
Průkopnická a originální kniha předního amerického psychologa J. M. Massona a publicistky Susan McCarthyové přináší na podkladě mnohaletého bádání a přímého pozorování přesvědčivé důkazy o tom, co lidé odedávna tu ili: zvířata milují a strádají, bývají osamělá, žárlí, prožívají zklamání, jsou zvídavá a zvědavá zkrátka cítí. (Založil/a: Antonín)

whack
  8. 8. 2015, 17:25
Na rozdiel od väčšiny behavioristov zaujímajúcich sa správaním zvierat, ktorí sa antropomorfizmu stránia, Jeffrey Moussaieff Masson v tejto knihe s podnázvom „Emocionálny svet a citový život zvierat“ antropomorfizmus (hľadanie dôkazov o existencii ľudských charakteristík u zvierat) využíva na príklady, kedy sú emócie a city u zvierat viditeľné. A funguje to stopercentne, príbehy chytia, sú smutné, iné dojemné, a je z ich jasne vidieť, že zvieratá majú city a emócie. Ďalej, v Závere a v Prílohe (str 216-246) autor popisuje pozitíva a negatíva prisudzovania ľudských charakteristík zvieratám a je to naozaj dobré prečítať. Zvieratá cítia a mali by mať uzákonené práva.
jewarix
  1. 10. 2010, 19:07
Je to už dávno co jsem tuto knihu četla, ale je spousta okamžiků kdy si na ní ráda vzpomenu. Kniha i přesto že je odborná je psaná formou vyprávění a poukazuje na citový život zvířat. Jsem nesmírně ráda, že jsem tuto knihu četla, protože jsem si uvědomila spoustu věcí, které jsem si předtím neuvědomovala. Určitě bych tuto knihu doporučila všem kdo mají rádi zvířata.