Nebožtíci na bále

Originální název: Nebožtíci na bále
Poprvé vydáno celosvětově: 1972

Československý spisovatel - 1989

Československý spisovatel (1989) 172

Kniha popisuje život měšťanstva před 1. světovou válkou, na pozadí příběhu záměny dvou těl nebožtíků ukazuje, že poklidnost tehdejšího života byla pouze iluzí. Na rozdíl od vážných autorových děl z počátků 60. let se tato kniha jeví spíše jako maloměstská fraška, při níž je možné se skvěle pobavit, ale k hodnotnějším Fuksovým dílům ji řadit rozhodně nelze. (Založil/a: MrVogler)

huttershofen
  11. 2. 2013, 18:00
Vedle knih jako Vévodkyně a kuchařka nebo Myši Natálie Mooshabrové je tahle Fuchsova kniha přeci jen slabší. Ale možná je to jen tou silnou konkurencí a křivdím jí, za mě zkrátka tentokrát o trochu méně.
Caliboss
  24. 11. 2015, 18:14
Obsahuje spoiler spoiler Parádní... výtečná konstrukce příběhu, který se po celou dobu tváří velmi nevinně, humoreskně až naivně. V pravý čas narazí pozorný čtenář na ochlazení atmosféry dějinných událostí... no a závěr je přímo zdrcující a dokonale načasovaný.